18.11.2016 10:59

Národní divadlo Brno chce naplnit divadelními zážitky děti z dětských domovů

Naplň divadlo dětmi, naplň děti divadlem − to je název projektu, kterým se Národní divadlo Brno letos před Vánoci obrací k veřejnosti na crowdfundingovém portálu Hithit. Prostřednictvím veřejné sbírky se pokusí vybrat částku, která umožní téměř 200 dětem z dětských domovů z Brna a okolí návštěvu představení dle vlastního výběru. Odměnou pro přispěvatele budou kromě dobrého pocitu a slevy na vstupném třeba baletní špičky s autogramem primabaleríny, kousek jevištního prkna z Mahenova divadla nebo zpívaný videopozdrav od operního sólisty. Projekt bude možno na internetu podpořit od 16. listopadu až do 15. prosince 2016.

„My v NdB věříme, že ony velké příběhy, které se na našich jevištích denně odehrávají, mají velkou moc nejen dojmout a potěšit, ale také přinést nové impulzy a formovat nás. Proto jimi chceme obdarovat děti a mládež, ty, kteří nemají mnoho příležitostí se do našich hledišť dostat. Ze statutu příspěvkové organizace nemůžeme vstupenky dětským domovům sami darovat, proto se obracíme na veřejnost, pro kterou jsme v rámci projektu připravili řadu zajímavých odměn,“ shrnul motivaci k projektu ředitel divadla Martin Glaser.

Možnost podpořit projekt, který vznikl ve spolupráci s šesti dětskými domovy z Brna a širšího okolí, bude na stránce www.hithit.com pouhých 30 dní, a to do poloviny prosince. Díky tomu však všechny zajímavé odměny, které divadlo v rámci projektu nabízí, mohou sloužit i jako netradiční vánoční dárky. Kromě poukazů na 50% slevu na představení NdB se totiž přispěvatelům nabízí i exkluzivní divadelní suvenýry a zážitky jako například možnost nechat se unést atmosférou zkoušky operního orchestru nebo věnovat někomu představení na jeho počest.

Seznam dětských domovů zapojených do projektu:

  • Dětský domov Brno - Vídeňská
  • Dětský domov Dagmar Brno
  • Dětský domov Ivančice
  • Dětský domov Tišnov
  • Dětský domov Vranov
  • VÚDDŠ Moravský Krumlov

www.ndb.cz 


Autor článku: Simona Luteránová

Národní divadlo Brno chce naplnit divadelními zážitky děti z dětských domovů