16.05.2017 12:59

Národní divadlo moravskoslezské zve na dvě uvedení mimořádného Sborového galakoncertu

Národní divadlo moravskoslezské zve na dvě uvedení mimořádného Sborového galakoncertu. Těšte se na provedení nejznámějších sborových scén z českých i světových oper.

V hlavní roli vystoupí sbor opery Národního divadla moravskoslezského, včetně jeho stálých externích členů. „Sbor opery Národního divadla moravskoslezského patří ke špičkovým operním sborům, vysoce hodnoceným v celostátním i mezinárodním měřítku, a to i přes poměrně menší personální obsazení oproti operním sborům Národních divadel v Praze a Brně,“ uvádí ředitel NDM Jiří Nekvasil.

V podání sboru NDM zazní oceňované romantické sborové scény z oper Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Giuseppa Verdiho, Richarda Wagnera, Georga Bizeta a mnohých dalších!

Na slavnostním galakoncertu bude účinkovat operní sbor Národního divadla moravskoslezského pod vedením svého sbormistra Jurije Galatenka, spoluúčinkují členové Operního studia NDM pod vedením Lenky Živocké a též přední sólisté opery NDM – sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová a basista Martin Gurbaľ. Vše za doprovodu orchestru opery NDM pod taktovkou hudebního ředitele opery Jakuba Kleckera.

Sborové galakoncerty se uskuteční 19. května (18.30) a 21. května (16.00) v Divadle Antonína Dvořáka.

www.ndm.cz

Autor článku: Marcela Bednaříková