08.01.2023 12:40

Natalie Kocab a Vanda Hybnerová připravují v La Fabrice autorskou inscenaci o otcích a dcerách

Co děláme když už víc nejde brečet? Začnem se smát…” Divadlo La Fabrika uvádí premiéru inscenace nové divadelní hry Natalie Kocab SLÁVY DCERY v režii Vandy Hybnerové. Divadlo pro čtyři herečky a jednoho klauna je o vztahu silného otce a jeho čtyř dcer. Luboš VESELÝ jako Sláva Max, a Vanda HYBNEROVÁ, Anna POLÍVKOVÁ, Bára LUKEŠOVÁ a Marie ŠTÍPKOVÁ jako Slávy dcery.

Komedie i snová fantaskní divadelní „road movie”. Slávy dcery jsou tragikomickou, ostrou i nostalgickou výpovědí dětí silných otců. „Je to má pocta mimům, velkým umělcům své generace a všem dcerám a synům těchto impozantních mužů. Je to taky komedie… Protože co děláme když už víc nejde brečet? Začnem se smát…” Tak uvádí Natalie Kocab text, který napsala pro Vandu, pro sebe a pro každé dítě osobitého otce. „Každý se po smrti svého rodiče snaží dojít k usmíření, odpuštění a přijetí. Ne každý ale má otce klauna. Klaunství je životní filosofie a klaunovy dcery dostávají do života hodně zvláštní věno." Přes tuhle optiku se čtyři nevlastní sestry, které táta při své jízdě životem utrousil, snaží zpracovat jeho odchod i samy sebe.

Pro Vandu Hybnerovou jako režisérku i herečku je téma vztahu impozantního otce, klauna, a jeho dcery bytostně osobní. Postava Slávy Maxe je tak obrazem Vandy táty, Borise Hybnera. „Radím se sním, oživila jsem jeho kostým, inspiruju se jeho nesnesitelným smyslem pro humor, který aplikoval na nejnevhodnějších místech a situacích. A vždycky byl král. Humor je to nejcennější co mi předal. Stále se učím a hledám humor tam, kde by ho nikdo nehledal. Právě třeba i ve smrti.” Dodává režisérka.

La Fabrika uvede SLÁVY DCERY jako třetí premiéru své 15. divadelní sezóny 17. ledna 2023 v 19:30.

Více na www.lafabrika.cz

Autor článku: Eliška Poulová

Natalie Kocab a Vanda Hybnerová připravují v La Fabrice autorskou inscenaci o otcích a dcerách

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.