23.02.2018 14:05

Návštěvnost Horáckého divadla Jihlava se loni meziročně opět zvýšila

Návštěvnost Horáckého divadla Jihlava se loni meziročně opět zvýšila. V hledišti usedlo přes 67.000 diváků. Je to asi o 2000 víc než v roce 2016 a takřka o 10.000 víc než v roce 2015. Divadelních premiér bylo loni devět, sedm činoher, pohádka a pohybové dokudrama. Soubor tvořený 20 herci ve stálém angažmá loni odehrál 11 představení mimo svou domovskou scénu, z toho dvakrát na Slovensku, řekla ČTK mluvčí Mirka Kvíčalová.

„V meziročním srovnání odehrálo v roce 2017 Horácké divadlo o 26 víc repríz vlastních inscenací a šest hostujících představení. Stejně tak meziroční navýšení tržeb o cca 303.000 korun odpovídá nárůstu odehraných představení," řekla Kvíčalová.

Kromě představení nabízí divadlo pravidelně i jiné kulturní nebo společenské akce. Loni to byl mimo jiné program Zažít město jinak, Urban Game, Noc divadel nebo slavnostní večer při předávání ocenění Horác, která získávají divadelní kusy na základě divácké ankety. „V rámci rozšíření nabídky pro školy vznikl v roce 2017 nový formát exkurzí pro první stupeň základních škol Poprvé v divadle, zaměřený na poznávání profesí a řemesel s uplatněním v divadelním provozu," uvedla Kvíčalová. Divadlo se na exkurze vybavilo i vlastní publikací Jak se dělá divadlo.

Zřizovatelem jediné profesionální scény na Vysočině je kraj, který loni poskytl divadlu na úhradu provozních nákladů 33,8 milionu korun, ministerstvo kultury přispělo částkou dva miliony korun. Magistrát přispěl 148.000 korunami na financování jazzových koncertů v divadelním klubu, na zajištění programu Jihlavského masopustu a na projekt Poprvé v divadle.

http://www.hdj.cz/

Autor článku: ČTK: vkr, hj