30.12.2018 10:07

Některá představení Grand festivalu smíchu jsou již vyprodaná

Soutěžní část přehlídky divadelních komedií Grand festival smíchu je již zčásti vyprodaná. Velký zájem byl například o představení Moliérovy hry Lakomec v podání Městského divadlaBrno, uvedla dramaturgyně divadla Jana Uherová. Východočeské divadlo Pardubice pořádá 19. ročník festivalu od 21. do 28. ledna, připravuje také rozsáhlý doprovodný program.

„Lakomce hraje Bolek Polívka, vstupenky se vyprodaly za několik minut," uvedla Uherová.

Soutěžní část představí standardně sedm představení, každý den v týdnu jedno. „Jsem ráda, že se k sobě dostanou inscenace, které jsou naprosto rozdílné a od sebe natolik vzdálené, že jsou na okraji žánru a jsou také z jiných dob. Máme dvě francouzské klasické komedie, současnou britskou a další, rozptyl je opravdu veliký," uvedla Uherová.

Velký zájem byl podle ní také o inscenaci Klášterní ulice aneb To je vražda, hopsala!, s níž přijede z Hradce Králové Klicperovo divadlo. Režisér David Drábek se podílel i na scénáři, když přepracoval hru Eugena Labiche. Poslední vstupenky zbývají na klasickou francouzskou veselohru Pierra de Marivaux s názvem Falešné našeptávání, které nastudovalo Slovácké divadlo Uherské Hradiště pod vedením režiséra Romana Lipuse.

Soutěžní část vyvrcholí Galavečerem smíchu, při němž jsou předávány festivalové ceny. Moderovat jej bude herec a režisér Miroslav Hanuš.

Bohatý bude doprovodný program, který čítá 16 představení, hrát se bude většinou na Malé scéně. Mimo to organizátoři připravili prolog a epilog s celkem osmi inscenacemi včetně scénických čtení, díky nimž se trvání přehlídky prodlouží až do března.

http://www.festivalsmichu.cz/

Autor článku: ČTK: dos, hj

Některá představení Grand festivalu smíchu jsou již vyprodaná

Festivaly

16.01.2019

Struny dětem v Minoru připravily opět pestrý program

Jaké to je, když si múzy hrají? To se dozví poslední březnový víkend malí i velcí návštěvníci oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru, díky kterému s příchodem jara ožijí prostory divadla Minor a Novoměstské radnice nabitým programem. Návštěvníci se mohou od pátku 29. března do neděle 31. března těšit na tři desítky různých akcí plných hudby, tance či divadla a setkání s předními umělci domácí scény.

16.01.2019

Pardubický GRAND Festival smíchu nabídne nejlepší komedie loňského roku

Východočeské divadlo Pardubice bude od 21. do 28. ledna hostit již 19. ročník GRAND Festivalu smíchu, jenž je soutěžní přehlídkou nejlepších komedií, které v předešlém roce vznikly na jevištích českých profesionálních divadel. Pardubický festival je svým zaměření zcela výjimečný a unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech často opomíjen.

15.01.2019

V Třebíči se chystá 17. ročník Festivalu divadla 2-3-4 herců

Stejně jako předchozí ročníky zahájí i letošní 17. ročník třebíčského Festivalu divadla 2-3-4 herců pražské divadlo Ungelt. Letos přijede s inscenací Pardál. Třebíčská přehlídka komorních představení českých profesionálních scén se bude konat od 10. do 26. března v Národním domě. Nabídne pět přestavení.