30.12.2018 10:07

Některá představení Grand festivalu smíchu jsou již vyprodaná

Soutěžní část přehlídky divadelních komedií Grand festival smíchu je již zčásti vyprodaná. Velký zájem byl například o představení Moliérovy hry Lakomec v podání Městského divadlaBrno, uvedla dramaturgyně divadla Jana Uherová. Východočeské divadlo Pardubice pořádá 19. ročník festivalu od 21. do 28. ledna, připravuje také rozsáhlý doprovodný program.

„Lakomce hraje Bolek Polívka, vstupenky se vyprodaly za několik minut," uvedla Uherová.

Soutěžní část představí standardně sedm představení, každý den v týdnu jedno. „Jsem ráda, že se k sobě dostanou inscenace, které jsou naprosto rozdílné a od sebe natolik vzdálené, že jsou na okraji žánru a jsou také z jiných dob. Máme dvě francouzské klasické komedie, současnou britskou a další, rozptyl je opravdu veliký," uvedla Uherová.

Velký zájem byl podle ní také o inscenaci Klášterní ulice aneb To je vražda, hopsala!, s níž přijede z Hradce Králové Klicperovo divadlo. Režisér David Drábek se podílel i na scénáři, když přepracoval hru Eugena Labiche. Poslední vstupenky zbývají na klasickou francouzskou veselohru Pierra de Marivaux s názvem Falešné našeptávání, které nastudovalo Slovácké divadlo Uherské Hradiště pod vedením režiséra Romana Lipuse.

Soutěžní část vyvrcholí Galavečerem smíchu, při němž jsou předávány festivalové ceny. Moderovat jej bude herec a režisér Miroslav Hanuš.

Bohatý bude doprovodný program, který čítá 16 představení, hrát se bude většinou na Malé scéně. Mimo to organizátoři připravili prolog a epilog s celkem osmi inscenacemi včetně scénických čtení, díky nimž se trvání přehlídky prodlouží až do března.

http://www.festivalsmichu.cz/

Autor článku: ČTK: dos, hj