10.11.2017 10:18

Noc divadel 2017 v Divadle Drak

18. listopadu se Divadlo Drak otevře svým věrným divákům i těm, kteří do divadla běžně nechodí. V tu jednu magickou noc mohou všichni nahlédnout do míst, kam normálně divák nemůže, nebo dokonce nesmí.

Divadlo Drak hraje svá představení pro nejširší věkovou adresu a jinak tomu nebude ani při Noci divadel, jejíž program jsme koncipovali tak, aby si na své přišel opravdu úplně každý - od rodin s dětmi, přes návštěvníky, kteří do divadla přijdou úplně poprvé, po pamětníky, kteří uvidí, jak je Drak dokáže překvapit“, zve ředitelka divadla Eliška Finková.

Prohlížejte, čtěte, ilustrujte, tiskněte, poslouchejte a nakupujte. Tyhle knížky za to stojí.
Od 13 do 19 hodin zve Divadlo Drak do Labyrintu, kde proběhne „Veletrh“ dětských knih českých nakladatelů (Baobab, Meander, jakost, Bylo nebylo, Cesta domů, Upuapepop, časopisu Raketa ad.). Součástí odpoledne pro rodiny s dětmi budou také dílny, tvůrčí atrakce a čtení z nových knih v podání herců Divadla Drak Johany Vavřínové, Jiřího Vyšohlída, Milana Hajna a Dominika Linky. Veletrh bude také výbornou příležitostí pro nákup vánočních dárků.
„Na veletrhu slavnostně představíme novou knihovničku a čtecí koutek v Labyrintu Drak, který bude od 18. listopadu volně přístupný všem náruživým čtenářům v rámci návštěvy muzea,“ prozrazuje lektorka Anna Hrnečková.

Pět otců odvypráví pohádku o Sněhurce pomocí všeho, co lze najít v kutilské dílně.
Od 16.00 na hlavní scéně Divadla Drak odehraje soubor divadla slavnou inscenaci režiséra Josefa Krofty „Jak si hrají tatínkové.

Divadlo, hudba a hutná divadelní polévka.
Večer zveme malé i velké návštěvníky od 20.00 do 24.00 do Divadla Drak na speciální program vytvořený pouze k příležitosti Noci divadel. Vstupte do Automatu Drak a uvidíte utajovaný divadelní život, o kterém se vám nesnilo. Ať už se cítíte být dítětem, nebo spíš dospělým, Automat Drak je pro vás to pravé.

Součástí večerního programu bude také pokřtění zbrusu nové atrakce Play Labyrint, která je umístěna na prostranství před divadlem a jejímž autorem je umělecký řezbář a vedoucí dílen Divadla Drak Jiří Bareš. Atrakce vznikla za finanční podpory Nadace ČEZ.

Kompletní program:

DRAČTENÍ – „Veletrh“ dětských knih

 • 13:00 – 19:00 v Labyrintu Divadla Drak
 • 13:00 začátek veletrhu
 • 13:15 otevření nové knihovničky (účinkuje dětský divadelní soubor Divadla Drak)
 • 13:30 – 14:15 – Rychlodobrodruh (dílna s ilustrátorkou Lucií Lučanskou)
  (vstupné 50 Kč, pro děti od 5ti let, s doprovodem i bez)
 • 14:30 – 15:00 Dračtení (Divadlo Drak čte z nových dětských knížek)
  (vstup volný)
 • 15:15 – 16:00 Literární Meanderdílna (dílna nakladatelství Meander)
 • 16:00 – 17:00 Jak si hrají tatínkové (představení Divadla Drak)
  (vstupné 90 Kč)
 • 17:30 – 18:30 – Dračtení (Divadlo Drak čte z nových dětských knížek)
  (vstup volný)
 • 19:00 konec veletrhu

AUTOMAT DRAK
20:00 – 24:00 v budově Divadla Drak
Automat DRAK (interaktivní prohlídka zákulisí)
(vstup volný, rezervace na info@draktheatre.cz)
Začátky jednotlivých prohlídek: 20:00, 21:30 a 23.00

http://draktheatre.cz/

Autor článku: Barbora Kalinová