10.02.2017 11:18

Novinka brněnské Reduty představuje městské subkultury a kmeny

Brněnská Reduta má ode dneška na repertoáru inscenaci, která divákům neotřelým způsobem přibližuje městské subkultury. Herci jsou zároveň průvodci, kteří sdělují své vlastní zkušenosti z konkrétních skupin. Inscenace nazvaná Kmeny volně vychází ze stejnojmenného úspěšného knižního počinu, který získal také televizní podobu.

„Hodně jsme si povídali o tom, jakým způsobem se nás kmeny a subkultury v našem životě dotkly, dotýkaly nebo doteď dotýkají. Snažili jsme se najít unikátní výpověď sedmi lidí. Jejich vztah ke kmenu a vztah kmene k nim," popsal přípravy inscenace režisér Braňo Holiček. Režisér si vybral stejnou hereckou sestavu, se kterou pracoval už na inscenaci Černá labuť. Informace z knihy se prolnuly s příběhy herců a jejich „kmenovými zkušenostmi".

„Nejtěžší bylo přiznat si, že člověk byl naivní a že ho bavilo něco, co je povrchní. Důležité bylo si uvědomit, že jsem to opravdu tehdy byla já, nestydět se a přijmout to, že si člověk něčím takovým prošel," řekla herečka Magdaléna Tkačíková, která v inscenaci vzpomíná na subkulturu hiphoperů.
Netradičním prostředím, které režisér pro inscenaci zvolil, je prádelna. „Hledali jsme prostředí, do kterého mohou lidé vstoupit, obnažit se, něčím si projít, očistit se nebo naopak na sebe obléknout něco jiného, proměnit se a zase odejít," řekl Holiček novinářům.

www.ndbrno.cz

Autor článku: ČTK: tmd, hj