08.12.2017 10:26

Novinka Městského divadla Brno přinese humor a španělský temperament

Španělský temperament přinese na scénu Městského divadla Brno muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení. Skladatel David Yazbek, autor světového hitu Donaha!, jej spolu s libretistou Jeffreyem Lanem napsal na motivy filmové komedie režiséra Pedra Almodóvara z roku 1987.

Muzikálová verze měla broadwayskou premiéru v roce 2010. Předloni po úpravách dobyla i londýnský West End. Loni měl muzikál českou premiéru v Chebu, aktuálně jej nastudovalo také pražské Divadlo Na Fidlovačce. Městské divadlo Brno inscenaci poprvé uvede 17. prosince, na programu je také jako součást silvestrovských oslav.

"Bláznivý příběh chvíli hýří komediálností, poté přejde do sladkobolné romantiky, aby za chvíli připomněl akční thriller a poté se opět vrátil ke komediální notě. To vše propojuje znamenitá Yazbekova hudba, která rovněž kombinuje jazz-rockové prvky se španělskými rytmy a temperamentem," popsal dramaturg Městského divadla Brno Jan Šotkovský.

Příběh dabingové herečky Pepy, jejích přítelkyň a známých se odehrává v ulicích Madridu na konci 80. let. Hlavní hrdinka se dozvídá, že je těhotná, zároveň ji náhle opouští milenec Ivan. Pepa se také setká s jeho bývalou ženou Lucíou, právě propuštěnou po 20 letech z nervového sanatoria. Další peripetie do příběhu vnáší kamarádka modelka s milencem-teroristou, feministická advokátka nebo dobrosrdečný taxikář.

Inscenaci připravuje režisér Stanislav Slovák se scénografem Jaroslavem Milfajtem, kostýmní výtvarnicí Andreou Kučerovou a choreografem Michalem Matějem. V hlavních rolích se objeví Lucie Bergerová jako Pepa, Markéta Sedláčková v roli Lucíe a Petr Štěpán jako Ivan.

www.mdb.cz

Autor článku: ČTK: tmd, hj