20.01.2015 13:54

NT Live ve čtvrtek zavítá na pirátský Ostrov pokladů

Největší sál britského Národního divadla, Olivier, opět předvede svá obdivuhodná technická kouzla, nad kterými se tají dech. Ve čtvrtek 22. ledna se tamní jeviště promění v pirátskou loď a na Ostrov pokladů se na její palubě vydají i návštěvníci kin Aero v Praze, Scala v Brně a Vesmír v Náchodě. Nová adaptace klasické knihy pro děti všeho věku od Roberta Louise Stevensona, která v roce 1883 výrazně pomohla definovat žánr pirátských dobrodružství, se na českých plátnech představí tradičně po 19.45 večer, opatřená českými i anglickými titulky.

Pokladnice letošního nabitého programu NT Live, který přinese do kin i novinku Toma Stopparda a  hvězdu Ralpha Fiennese v komedii G. B. Shawa, mezitím nabila o další dva cenné tituly. Adaptace knihy novinářky Katherine Boo o životě v indickém slumu Krásné zítřky i drama Arthura Millera Pohled z mostu se známým hercem Markem Strongem se budou v přímém přenosu promítat v březnu.
 

Nápadité dobrodružství s úžasnými efekty

Otevřít truhlu plnou úchvatných kostýmů, krásných rekvizit a státních dotací, z nichž se dá vytvořit atraktivní epická a zábavná akce pro celou rodinu, patří k svátečním tradicím Národního divadla v Londýně. Tentokrát NT pro své mladé i velké neohrožené publikum připravilo novou adaptaci milované dobrodružné knihy Ostrov pokladů, která v roce 1883 proslavila Roberta Louise Stevensona, pozdějšího autora Podivuhodného případu Dr. Jekylla a pana Hyda. Knížka o mladém Jimovi, který s pomocí charismatického piráta Dlouhého Johna Silvera hledá poklad kapitána Flinta, se dnes považuje za klasickou četbu pro chlapce. Zkušená dramatička Bryony Lavery, která začala psát hry z frustrace, že v těch už existujících není dost dobrých ženských rolí, ovšem dokáže, že s piráty se můžou bavit i dívky. Z hlavního hrdiny se tak stala hrdinka v podání vycházejícího talentu Patsy Ferran. A podle britských kritiků tím příběh získal novou, vzrušující dimenzi.

John Silver zůstal mužem, k potěše všech fanynek populárního seriálu Pán času, který proslavil Johnova představitele Arthura Darvilla. Hlavní hvězdou inscenace, kterou má londýnské Národní divadlo na programu od prosince až do letošního dubna, nicméně přece jen nebude on, ale scéna Lizzie Clachlan. Loď, kostru velryby, herce i papouška, kteří se na ní objeví, měla na starost dvaatřicetiletá režisérka Polly Findlay, která prošla školícím programem Národního divadla.

www.ntlive.cz

www.vicnezfilm.cz

Autor článku: Klára Kadlecová

NT Live ve čtvrtek zavítá na pirátský Ostrov pokladů