26.12.2017 14:01

O místo ředitele Centra experimentálního divadla se ucházejí čtyři kandidáti

Čtyři kandidáti se ucházejí o místo ředitele Centra experimentálního divadla v Brně, pod nějž spadají Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo a Divadlo U stolu. ČTK to řekl náměstek primátora Matěj Hollan (Žít Brno). O post, který opouští Petr Oslzlý, se zajímají mimo jiné dva jeho podřízení z Husy na provázku, a to Eva Yildizová a Miroslav Oščatka. Dále jsou mezi uchazeči režiséři Pavel Baďura a Fréderic Poty. Město vybere ředitele v příštím roce.

Zájemci měli představit koncepci směřování instituce i jednotlivých souborů včetně obsazení jejich uměleckých šéfů, protože někteří končí. „Samozřejmě to mám, ale nedostal jsem zatím žádné oficiální potvrzení o tom, že jsem byl k řízení přijat. Proto by bylo zveřejnění koncepce i jmen uměleckých šéfů v tuto chvíli předčasné," řekl ČTK Oščatka, který nyní působí na pozici dramaturga.

Oslzlému je 72 let a měl skončit až příští rok na podzim. S městem se ale dohodl na dřívějším odchodu. Po neshodách se zaměstnanci se totiž rozhodl v závěru roku skončit umělecký vedoucí Husy na provázku Vladimír Morávek a skončit má i umělecký šéf Divadla U stolu František Derfler. Proto by o personálním obsazení divadel měl rozhodnout už nový ředitel centra.

Vhodného uchazeče vybere devítičlenná komise, v níž budou čtyři zástupci města jako zřizovatele centra a pět odborníků. Mezi nimi nebude chybět právě Oslzlý.

https://www.ced-brno.cz/

Autor článku: ČTK: hor, ver