01.11.2022 12:08

Oblíbená La traviata uchvátí v novém obsazení a klasickém zpracování již tuto sobotu!

Vycházející operní hvězda, mladá sopranistka Nadine Sierra ztvární již tuto sobotu 5. listopadu od 17:45 jednu z nejslavnějších hrdinek operní literatury v jedné z nejoblíbenějších oper vůbec. Verdiho snad nejznámější opera, La traviata, potěší díky přímým přenosům z Metropolitní opery diváky takřka po celém světě. Ústřední postavou opery je pařížská kurtizána Violetta Valéry. Tento part bývá označován za jednu z nejnáročnějších rolí, které se mohou sopranistky zhostit a často tak představuje vrchol jejich kariéry. Violettu v minulosti interpretovaly Maria Callas, Joan Sutherland, Kiri Te Kanawa, Renée Flemming a další. Nadine Sierra ztvární Violettu v Met poprvé. V rámci přenosů z Metropolitní opery sezóny 2021/22 si Nadine můžeme upamatovat jako fantastickou Lucii z Lammermooru.

Tenorista Stephen Costello se představí jako Violettin zaslepený milenec Alfredo. Této role se na počátku devadesátých let zhostil i slavný Luciano Pavarotti. Barytonista Luca Salsi zpívá jeho neoblomného otce Germonta. Verdiho proslulou tragédii režíruje Michael Mayer a orchestr řídí maestro Daniele Callegari.

Verdiho ve své době kontroverzní dílo inspirované už tehdy kontroverzním románem a stejnojmennou divadelní hrou francouzského spisovatele Alexandra Dumase ml., Dáma s kaméliemi, a dnes stálici operního repertoáru si můžete vychutnat v přímém přenosu v sobotu 5. listopadu od 17:45, nebo ze záznamu v neděli 13. 11. od 15:00 v pražském Biu Oko.

La traviata

Aerofilms

Autor článku: a foto převzato z webu aerofilms.cz