14.09.2017 10:24

Obří světelné loutky DUNDU zazáří i v Ostravě

Ve čtvrtek 5. října ve 21 hodin se Ostravanům v Trojhalí Karolina naskytne ojedinělá příležitost zhlédnout magické představení DU UND DU (anglicky You and You) německého divadelního souboru DUNDU. Umělci ze Stuttgartu v Ostravě vystoupí v rámci mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse.

Až pět metrů vysoké loutky vyrobené z průhledných svítících vláken rozzáří 5. října ve 21 hodin Trojhalí Karolina. Divadlo loutek Ostrava, organizátor mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, do Ostravy pozvalo početnou skupinu umělců z Německa, aby v příběhu o odvěké touze po bezpečí a přátelství představila svůj unikátní projekt obřích světelných loutek DUNDU.

Loutky jsou vyrobené inovativními konstrukčními metodami z uhlíkových vláken a vysoce odolného hliníku. Každá postava je animovaná až pěti profesionálními loutkáři. Loutky za živého hudebního doprovodu proplouvají mezi diváky a komunikují s nimi. Kromě velké postavy svítícího DUNDU umělci přivezou také pestrobarevnou dívku BIMBI.

„Loutky jsou vyrobeny z velmi citlivého materiálu, který nesmí ani v nejmenším navlhnout. I obyčejná mlha by mohla způsobit velké problémy. Upustili jsme proto od původního plánu uspořádat představení na Masarykově náměstí a zvolili jsme raději zastřešený prostor v Trojhalí Karolina,“ vysvětluje produkční festivalu Ivana Kytlicová.

Loutkářská společnost DUNDU sídlí v německém Stuttgartu a se svou interaktivní magickou show cestuje po celém světě jako prestižní host divadelních festivalů a dalších významných akcí. V uplynulých měsících navštívila například Spojené arabské emiráty, Švýcarsko nebo Izrael.

www.dlo-ostrava.cz

Obří světelné loutky DUNDU zazáří i v Ostravě

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.