09.04.2009 00:00

Olomoucká radnice vypsala výběrové řízení na ředitele divadla

Olomouc 9. dubna (ČTK) - Olomoucká radnice vypsala výběrové řízení na ředitele Moravského divadla. Vítěz soutěže nahradí stávajícího šéfa Václava Kožušníka, který odejde na konci roku do důchodu. Nový ředitel dostane na rozdíl od dosavadního smlouvu na dobu určitou, na pět let. Do výběrového řízení se mohou zájemci přihlásit do 1. června, řekl ČTK náměstek primátora Jan Holpuch (ODS). 

Šanci uspět v soutěži na nového šéfa Moravského divadla mají lidé s vysokoškolským vzděláním, nejméně pětiletou praxi v řídící funkci, manažerskými schopnostmi a orientací v oboru. Uchazeči dále budou muset městu předložit koncepci další činnosti divadla včetně návrhu na obsazení pozic šéfů všech tří uměleckých souborů, koncepci dramaturgie činohry, baletu a opery na jednu sezónu a návrh na řízení divadla včetně jeho financování. 

"Oproti minulé praxi jsme se rozhodli vyhlásit toto výběrové řízení s tím, že nový ředitel bude jmenován na dobu pěti let. Tento trend, který poslední dobou vidíme u výběrových řízení na management kulturních institucí, je vhodný motivační faktor," uvedl náměstek primátora. 

Moravské divadlo, které je příspěvkovou organizací města, letos čeká hromadný odchod umělců. Poté, co z baletního souboru náhle odešel sólista Valerij Globa, opustí divadlo po sezoně šest herců činohry, šéf baletu Jiří Sekanina a šéfka opery a operety Ludmila Machytková. Kožušník už dříve ČTK řekl, že jde o generační výměnu. 

orv sap

Autor článku: ČTK