20.02.2018 17:54

Ostrava znovu hledá ředitele Komorní scény Aréna

Ostrava hledá ředitele divadelní Komorní scény Aréna, která je příspěvkovou organizací města. Výběrová komise z uchazečů vybere nástupce úspěšné ředitelky Renáty Huserové, která oznámila odchod do penze. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Výběrové řízení město vypsalo podruhé. Loni v prosinci totiž rada města nového ředitele nevybrala a rozhodla o vypsání nového řízení. „Renáta Huserová po dohodě s vedením města odložila svůj odchod na konec letošní divadelní sezóny," připomněla Vojkovská.

Zájemci o funkci ředitele divadla musí mít ukončené vysokoškolské vzdělání a praxi v řídící funkci. Nutná je i výborná znalost českého jazyka a aktivní znalost jednoho světového jazyka, dále pak přehled v oblasti problematiky příspěvkové organizace či manažerské a komunikační schopnosti. Adepti by měli být empatičtí s diplomatickým vystupováním a schopností jednat s různorodými osobnostmi. Zároveň se musí orientovat v oblasti kultury a umění.

Přihlášky do výběrového řízení je možné podávat nejpozději do 20. dubna do 13:00 hod. Uchazeči musí rovněž předložit i zpracovaný návrh koncepce a další činnosti organizace na období let 2019 až 2021. Město chce mít o vítězi jasno nejpozději v červnu.

Komorní scéna Aréna už třikrát obdržela ocenění Divadlo roku. V roce 2016 divadlo dokonce proměnilo všechny nominace a získalo pět Cen divadelní kritiky, což dosud v jednom ročníku nedokázalo žádné jiné české divadlo.

Komorní scéna Aréna je nástupnická organizace bývalého Divadla hudby, které působilo v Ostravě od roku 1986. Divadelní představení se v programu Divadla hudby objevovala poměrně pravidelně, ale vlastní přeměnu Divadla hudby v komorní divadelní scénu prosadil až jeho ředitel Jaroslav Pochmon, který se v letech 1986 až 1993 postupně zasadil o novou uměleckou koncepci. Jejím spoluautorem byl herec, režisér a scénárista Pavel Cisovský. Od roku 1994 divadlo nese název Komorní scéna Aréna, v témže roce se zároveň své funkce ujala nynější ředitelka Huserová.

www.divadloarena.cz

Autor článku: ČTK: mtk, hj