11.06.2021 10:02

Ostravští herci obují kopačky a utkají se na benefičním fotbalovém turnaji

Ostrava zažije třetí červnovou sobotu atraktivní podívanou! Herci ostravských divadel vymění jeviště za hřiště a utkají se na travnatém pažitu. Benefiční fotbalový turnaj pořádá Divadlo Petra Bezruče. Cílem přátelského klání je především pobavit přítomné diváky a poděkovat zdravotníkům, kteří rovněž vytvoří svůj tým a změří síly s divadelníky. Turnaj se koná 19. června od 13 hodin ve Sportovním klubu U Edisona. Vstupné je dobrovolné a výtěžek divadlo věnuje prostřednictvím Spolku HAIMA Dětskému oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě.

Návštěvníci se mohou těšit na fotbalová esa z Divadla Petra Bezruče, Národního divadla moravskoslezského a dalších ostravských kulturních stánků. Umělci mezi sebou poměří síly zcela netradičně v ryze sportovním duchu. „Říkali jsme si, že by bylo fajn se setkat s kolegy z ostatních ostravských divadel také jinde než v práci. Máme si hodně co povídat, doba, kdy jsme se neviděli, byla dlouhá. Posedíme, povykládáme, klobásku zapijeme pivem a pivo zajíme klobáskou, zafandíme a to by v tom byl čert, aby to nebyla ta nejlepší sobota za posledních 365 dní,“ říká optimisticky kapitán fotbalového týmu a herec Divadla Petra Bezruče Vojtěch Johaník.

Pozvání na turnaj přijali také zdravotníci z Fakultní nemocnice Ostrava, kterým nechybí odhodlání přehrát na hřišti týmy divadelníků. „Nápad na uspořádání benefičního fotbalového turnaje vzešel z iniciativy našich herců a jsme nesmírně rádi, že do toho s námi jdou jak herečtí kolegové z ostravských divadel, tak zdravotníci, kterým tímto chceme aspoň symbolicky poděkovat za jejich nasazení v uplynulých měsících,“ říká mluvčí Divadla Petra Bezruče Michaela Kubicová a dodává: „Zároveň to bude po dlouhé době skvělá možnost, jak se potkat s našimi diváky, a především společně podpoříme dobrou věc.“ Turnaj bude slavnostně zahájen ve 13 hodin a na hřišti postupně předvedou své fotbalové umění všechna zúčastněná družstva. Diváci a fanoušci se rozhodně nudit nebudou. Kromě fandění na tribuně si mohou užít také mnoha atrakcí – v těsné blízkosti fotbalového hřiště je restaurace, dětské hřiště, minigolf a kuželky. Pořádající Divadlo Petra Bezruče zve diváky k příjemně strávenému sportovnímu odpoledni pod širým nebem.

Akce však není pořádána pouze za účelem zábavy a sportovního adrenalinu, ale zejména kvůli podpoře dobré věci. Veřejnou sbírku u příležitosti benefičního turnaje pořádá Spolek HAIMA a získané peníze ze vstupného na tuto netradiční fotbalovou událost poputují Dětskému oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě. „Velmi si vážíme nadšení, a hlavně projevené podpory ze strany divadelníků a všech umělců, kteří se do této benefiční akce se zápalem vrhli a v neuvěřitelně krátké době ji celou zorganizovali. Výtěžek bychom rádi použili na zkrášlení prostředí dětské neurologie, na nákup interaktivní tabule pro děti na popáleninové ambulanci a nákup automatu na vodu, který bude využívat jak personál dětské kliniky, tak rodiče hospitalizovaných dětí,” říká náměstkyně ředitele FN Ostrava pro ošetřovatelskou péči a zároveň členka družstva za FNO na tomto fotbalovém turnaji Andrea Polanská z Fakultní nemocnice Ostrava.

Autor článku: Michaela Kubicová