07.11.2009 00:00

Ostře sledované vlaky se opět chystají vyjet z nádraží

V pátek 27.listopadu ožije na brněnské scéně známý příběh z pera Bohumila Hrabala, do divadelní podoby převyprávěný Václavem Nývltem. Hru s amatérským souborem Dialog nazkoušel Karel Hoffmann z Uherského Hradiště, který se studiem nespolupracuje poprvé.

Příběh je plný sympatického humoru založeného na neschopnosti mladého muže dojít se svou slečnou uspokojivého fyzického naplnění. Proto se po neúspěšné sebevraždě pokouší dozvědět se více o technice sexu od staršího kolegy a posléze úspěšně od cizinky na moment procházející jeho světem. To vše proto, aby příště u své slečny nezklamal. Bohužel je tento zážitek pro něj jeden z posledních... A to vše na pozadí válečných událostí.

Hru se rozhodlo divadlo Dialog nastudovat pro krásnou hrabalovskou schopnost načrtnout život obyčejných lidí, naplněný malým českým diletantismem, odvahou i zbabělostí, mladické zvědavosti, lásky a vášně, která má však tolik podob...

Přijďte se na tuto hru podívat, určitě se pobavíte, ale zároveň vás i trochu zamrazí. Divadelní studio Dialog hraje v prostorech divadla Buranteatr na České ulici v Brně (knihkupectví Dobrovský), v roce 2009 ve dnech 27.11. a 8.12. vždy v 19:30 hodin.

Více informací o studiu na www stránkách www.dsdialog.org.

Zdroj: rokosicer@seznam.cz

Autor článku: Informace z divadel