29.10.2016 18:09

Ovčáček čtveráček: Na aktuální dění reaguje zlínské divadlo nekorektním kabaretem”

V Městském divadle Zlín spontánně vzniká představení, které reaguje na aktuální situaci kolem státních vyznamenání, ale hlavně staví mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka do role "hrdiny" dnešní doby. Na premiéru 6. 11. bude pozván i Ovčáček.

Ovčáček čtveráček - tak se jmenuje představení, které spontánně vzniká ve zlínském divadle. „Za autorstvím stojí parta, která si říká Pia Fraus. Jsou to naši undergroundoví vtipálci. Teď ale přišli s námětem, kterému jsme se rozhodli dát prostor. Reaguje na aktuální situaci kolem státních vyznamenání, ale hlavně staví mluvčího prezidenta do role hrdiny dnešní doby,” uvedl ředitel MDZ Petr Michálek, který je zároveň jedním ze spoluautorů chystaného kabaretu.

Na jevišti Dílny se tak příchozí setkají kromě Ovčáčka také třeba s dalajlámou, čínským prezidentem nebo Danem Hůlkou. „Divadlo by mělo reagovat na to, čím žije společnost. A satira je jedním z nejefektivnějších způsobů,” dodal Petr Michálek.
„Je docela těžké vzít si na mušku někoho, kdo působí jako parodie sebe sama. Ale hradní mluvčí se nevědomky projevil jako geniální scénárista a byla by škoda toho potenciálu nevyužít,” prozradil Marek Příkazký, jeden z tvůrců Pia Fraus, který se zhostí i ústřední role.

Nekorektní kabaret mohou diváci navštívit 6. listopadu od 19 hodin v Dílně MDZ, první repríza je naplánována na výročí Sametové revoluce 17. listopadu. Původně měla být zároveň i derniérou, ale pro veliký zájem přidají divadelníci další termíny navíc.

https://www.divadlozlin.cz/ Autor článku: Veronika Jurčová

Ovčáček čtveráček: Na aktuální dění reaguje zlínské divadlo nekorektním kabaretem”