10.09.2017 15:08

Ovčáček miláček přidal ve Zlíně reprízu, zájezdy nebudou

Na státní svátek 28. září, symbolicky v Den české státnosti, přidává Městské divadlo Zlín jednu speciální reprízu tingl tanglu Ovčáček miláček, to v 16 hodin. „Vycházíme tak vstříc divákům ze vzdálenějších míst, kteří představení chtějí vidět. Na zájezdy se totiž stoprocentně nechystáme," uvedl ředitel divadla Petr Michálek.

Ovčáček miláček měl premiéru 31. srpna a byla úspěšná. „O volném pokračování nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček rozhodla společná chuť vyjádřit se k absurditám kolem nás a snaha vyprovokovat diváky k tomu, aby šli k volbám. Ne volit toho, či onoho, ale aby šli hlavně volit,” připomenul Michálek.

„Ovčáček miláček je jiný, protože prostě musí, dvakrát do jedné řeky nevstoupíš, ale pracoval na něm podobný tým jako minule,“ prozradil. Jako hradního mluvčího diváci opět uvidí výborného Marka Příkazkého. V nové roli Andreje Babiše se představí Zdeněk Julina. „Diváci se mohou těšit i na další neokoukané postavy, například Bohuslava Sobotku, Lubomíra Zaorálka, Ivanu Zemanovou, Jiřího Kajínka, Michaelu Jílkovou a Michaela Kocába,“ doplnil.

Herci opět hrají s textem v ruce, protože vzhledem k vytížení mohli mít jen pět zkoušek. Jako problém to ale nevnímají. Ukázalo se, že nekorektnímu kabaretu to tak naopak sluší. Sedmdesát procent textu tvoří přepisy projevů, rozhovorů a tweetů. „Budeme se ho snažit aktualizovat s přihlédnutím k tomu, co se zrovna bude dít,“ slibuje Michálek.

Ovčáček čtveráček vznikl spontánně v reakci na dění kolem předávání hradních vyznamenání. V rekordním čase jednoho týdne herci představení nazkoušeli a premiéra byla v listopadu 2016. Text napsal s použitím různých rozhovorů, článků a jedné hry Václava Havla ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. Původně měl mít nekorektní kabaret jen premiéru a derniéru. Zájem diváků ale předčil všechna očekávání. Zlínské divadlo se s kabaretem dostalo na stránky předních magazínů i do renomovaných televizních talkshow. Enormní zájem diváků po celé republice se nakonec podařilo z velké části uspokojit přenosem derniéry z pražských Bohnic do více než stovky kin. Hru tehdy vidělo 17 652 lidí a tím Městské divadlo Zlín překonalo stávající divácký rekord přenosu Divadla Járy Cimrmana.

https://www.divadlozlin.cz/

Autor článku: Veronika Jurčová