21.04.2017 10:11

Park na Vyšehradě a katakomby Gorlice ožijí novým cirkusem

Park na Vyšehradě a katakomby Gorlice ve dnech 1. - 3. května 2017 opět ožijí novým cirkusem. Do magických míst se vrací site specific představení Cirkusové legendy, které připravil CIRQUEON - Centrum pro nový cirkus ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Cirkusové představení v podání mladých studentů CIRQUEONU a jejich pedagogů se nechává inspirovat starými pověstmi českými, které však aktuálně zpracovává a diváky provede i tajemným vyšehradským podzemím za pomoci akrobacie, žonglování a tance.

Akrobacie během Dívčí války i skok Horymíra se Šemíkem

„Staré pověsti české má mnoho čtenářů zafixované jako tvrdý oříšek v seznamu povinné literatury. My bychom je rádi přesvědčili o opaku. Pověsti skrývají mnoho krásných obrazů, které stojí za to objevit. Máme proto velkou radost, že můžeme již druhým rokem představit divákům site specific představení Cirkusové legendy, kde se potkává nový cirkus s bájnou českou historií,“ říká koordinátorka projektu Barbora Adolfová.

Ctirad se uprostřed zuřící Dívčí války zamiluje do Šárky ve chvíli, kdy kolem projíždí na jednokolce, Libuše se seznámí s Přemyslem Oráčem při chůzi na laně, Horymír ukáže svůj skok přímo pod vyšehradskou Cihelnou branou. To je jen malý výčet scén, které si pro diváky připravil projekt Cirkusové legendy pod taktovkou divadelního režiséra Filipa Jeviče. Společně se studenty CIRQUEONU se v představení objeví i jejich lektoři jako například Katka Klusáková a Pavla Rožníčková (Cirkus TeTy), Adam Jarchovský (Bratři v tricku) a francouzský lektor Marc Verhille.

Cirkusové legendy provedou diváky za pomoci žonglování, akrobacie a balančních technik nejen parkem a hradbami na Vyšehradě, ale také jeho katakombami. Konec představení se pak bude odehrávat v Gorlici, podzemním sálu v kasematech uvnitř hradeb Vyšehradu.

Cirkusové legendy se uskuteční 1., 2. a 3. května 2017 vždy v 19 hodin v parčíku před Gorlicí.

www.cirqueon.cz

Autor článku: Eliška Poláčková