10.11.2017 11:56

Pavel Liška v Commedii dell´arte exkluzivně na Komorní Fidlovačce

Jediné uvedení slavné inscenace Commedia dell´arte s Pavlem Liškou a Markem Danielem 3. prosince 2017 v 18:00 hodin na Komorní Fidlovačce.

Inscenace Commedia dell´arte  vznikla někdy v průběhu léta roku 1995, kdy se herci ze dvou spřátelených brněnských divadel (HaDivadla a Divadla Husa na provázku) spojili se svým spolužákem z JAMU – režisérem Zdeňkem Duškem, aby připravili vlastní „zábavné“ představení. S představením herci v letních měsících objížděli české hrady a zámky a přivydělávali si tak na živobytí. Postupem času  se ale tato komedie stala tak slavnou, že ji Spolek sešlých začal hrát i v průběhu roku v různých divadlech České republiky.

Příběh je poplatný žánru Commedia dell´arte, chamtivý Pantalone (Marek Daniel) touží  po krásné Isabelle (Gabriela Štefanová), ta miluje romantického Leandra (Michal Bumbálek / Michal Dalecký), který o ni soupeří ještě s chvástavým Capitánem (Pavel Liška). Celým dějem provází Harlekýno (Tomáš Milostný / Leoš Noha / Roman Slovák), kterému sekunduje Pantalónova služebná Kolombína (Andrea Marečková).

Přijďte si užít jedinečný a neopakovatelný zážitek pro celou rodinu. Příběh stavěný na poctivých základech Commedie dell'arte, který slavil úspěchy již od 16. století, a slaví úspěchy i dnes. Inscenace je vhodná pro všechny věkové kategorie!

http://www.fidlovacka.cz/

http://www.spolekseslych.cz/

Autor článku: Komorní Fidlovačka