11.10.2015 18:35

Physical Jerks: premiéra nového představení souboru DOT504 Dance Company

Nový projekt souboru DOT504 Dance Company nazvaný mnohoznačně Physical Jerks je tentokrát komornějšího rázu než předcházející projekt Collective Loss of Memory, který získal ocenění Taneční inscenace roku na České taneční platformě 2015.

Autorský pár Paul Blackman (AUS) & Christine Gouzelis (GR) se soustřeďuje na dvojici fanatiků zdravého životního stylu, pohybu a aktivity, která se snaží vyrovnat – značně po svém – s limitními životními situacemi, které se snaží zvládat vlastním, pokřiveným způsobem. Daří se? Nedaří? Nebo nás jen autoři tak trochu vodí za nos?

Inscenace stojí na excelentních výkonech obou performerů – osvědčeného Nathana Jardina (B) známého z Collective Loss of Memory skvěle doplňuje Teresa Noronha Feio (PO), tanečnice stejné krevní skupiny jako Nathan, ať už co do techniky, fyzických dispozic nebo stylu. Spolu vytváří přesvědčivý pár "jerků", křečovitě se snažících urvat ze života maximum, ať už to stojí za to, nebo ne.

Premiéra nového představení se uskuteční 17. a 18. října 2015 v divadle PONEC.

Nahlédněte do světa jednoho netrpělivého páru, do světa rozpadu lidských hranic, které je tísní. Denně trénují a cvičí, aby zůstali zdraví, v dobré formě a chránili tak geny svých těl. Ale nejspíš jsou to  jen dva pitomci, tančící v rytmu vlastní DNA, co se baví až k smrti.
"Potleskem vyjadřujete podporu.  Ale pozor na to, čemu."
Paul M Blackman

Koncept a choreografie: Paul M Blackman & Christine Gouzelis
Účinkují: Nathan Jardin, Teresa Noronha Feio
Hudba: hudební koláž
Scéna: Paul M Blackman
Světelný design: David Prokopič
Kostýmy: Paul M Blackman

www.dot504.cz

 

Autor článku: Hana Čekanová

Physical Jerks: premiéra nového představení souboru DOT504 Dance Company