14.04.2023 10:20

Podtitul letošního ročníku Festivalu současného divadla WTF?! zní Roztá/hni se a ukrývá v sobě plno významů

Letošní podtitul Festivalu současného divadla WTF?! – Roztá/hni se – v sobě ukrývá plno významů. Nicméně ten, který je pro nás směrodatný, se týká aktivity. Jak v rovině fyzické, tak v rovině názorové a morální. V rámci programu se totiž můžete těšit na inscenace, které naplno využívají pohyb. Inscenace, které burcují, bojují s pasivitou a samotní tvůrci upozorňují na různá společenská témata.

Unikátní bude letošní ročník i tím, že se nám sešlo pět monodramat. Víťa Marčík zahájí Festival loutkovým představením Labyrint světa. Mark Kristián Hochmann představí inscenaci Jedu do Magadanu vytvořenou podle vězeňského deníku běloruského anarchisty Igora Oliněviče. Andrej Lyga přijede se svou autorskou pohybovou Pohádkou pro odvážné, a kdo má doma ratolesti, které mají pro strach uděláno, sobotní dopoledne je pro ně jako stvořené. Další monodrama přiveze Filip Teller, který odehraje drama z období druhé světové války – Cikánský boxer. Jako poslední v řadě her o jednom herci se můžete těšit na inscenaci ORTEN!, ve které můžete vidět našeho herce Ondřeje Kolína.

Divadlo je nicméně kolektivní záležitost, a proto se můžete těšit i na představení, kde se nám představí například soubor bývalých studentů DAMU, kteří odehrají inscenaci Harlekýn je mrtvý. Vypráví příběh postavy z komedie dell arte v moderním světě. Divadelní uskupení Masopust zahraje představení Ženet – variace textů Jeana Geneta činoherně zpracovaná třemi herci, přecházejících převážně do ženských rolí. O kabaretní a improvizační formu divadla se postará soubor Ductus Deferens s představením KARAMELOUN. Těšit se bude i ten, kdo má rád komornější divadlo, tři herci hrající na nástroje – uskupení Bodyvoice band – vystoupí se svým představením Meet Flannery.

Diváci se můžou aktivně zapojit do celého Festivalu svým pohybem a tancem při koncertech, které rozhodně rozproudí krev. V pátek se o to svým nefalšovaným blues postará jihoafrický písničkář Gerald Clark a punková kapela Wosa. Do Liberce se také znovu vrátí již dobře známí Bukkakebrothers And Sister (Dianiška a spol.).

V sobotu se o hudební náplň postará zpěvačka Mirjari a vrcholem bude dvojkoncert, kdy si budete moci "zapařit" při pořádném rocku ve stylu Psích vojáků, přijede totiž plzeňská parta Furtrovně. Poslední síly vytančíte za funky rytmů kapely Strohoskop, devítihlavé saně, která dokáže roztančit plný sál.

WTF?!
19. - 20. 5. 2023

Malé divadlo Liberec

Autor článku: převzato z: https://www.saldovo-divadlo.cz/