27.03.2017 11:15

Pohádková Noc s Andersenem v Národním divadle moravskoslezském

Ateliér pro děti a mládež se společně s Národním divadlem moravskoslezským letos již potřetí zapojí do celostátní literární akce Noc s Andersenem! V pátek 31. března je pro dvacet dětí ve věku od šesti do deseti let připravena v Divadle Antonína Dvořáka pohádková noc…

Knihy a divadlo… Soupeři televize a počítače! K tomuto boji se přidává také Ateliér pro děti a mládež při NDM ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským – již potřetí se společně totiž připojují k celorepublikové akci Noc s Andersenem.

V pátek 31. března je pro malé čtenáře připravena v Divadle Antonína Dvořáka pohádková noc – noční dobrodružství v podobě her a soutěží rámované příběhem Ošklivého káčátka. „Spaní v knihovnách, divadlech, školách a dalších institucích, které se věnují zvyšování zájmu o dětské čtenářství, je za poslední roky natolik oblíbené, že kapacita pro dvacet dětí ve věku od 6 do 10 let byla v NDM obratem naplněna!“ uvádí produkční Ateliéru pro děti a mládež Kateřina Vozňáková.

A v čem bude „divadelní Noc s Andersenem“ výjimečná? „Děti budou mít možnost navštívit prostory zákulisí divadla, do kterých se běžný divák dostane pouze zřídka – divadelní zkušebnu, baletní sál, šatny herců, jeviště a spoustu dalšího,“ dodává divadelní lektorka Radana Otipková. Samozřejmostí je také již tradiční nocování ve foyeru divadla a pohádka na dobrou noc.

„Těším se na herce a na to, jak si s nimi budeme hrát a číst!“ svěřila se mladá čtenářka. Program pro děti totiž připravují divadelní lektorky NDM ve spolupráci s herci ze souboru činohry Národního divadla moravskoslezského.

Noc s Andersenem začíná v pátek 31. března ve 20 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

www.ndm.cz

Autor článku: Marcela Bednaříková