30.08.2002 00:00

Polský festival Zdarzenie hledá spoluorganizátory pro program Culture 2000

Festival Zdarzenia 2003 - IV. Mezinárodní festival divadelních a uměleckých aktivit - je jedinečnou aktivitou v Polsku, určenou pro mladé umělce z oblasti divadla, hudby a malířství. Jeho cílem je uvedení zajímavých děl vytvořených mladými umělci, propagace evropské integrace prostřednictvím kultury a umění, iniciování mezinárodní spolupráce mezi kulturními institucemi v Evropě i lidmi, kteří v nich pracují, aj. Součástí festivalu je mezioborová soutěž, která se skládá ze dvou částí - soutěže pro domácí účastníky a sekce nesoutěžní, určené pro významné hosty z Polska a ze zahraničí.

Hlavní organizátor (Sdružení pro humanistickou integraci PO-MOST v Tcewu) hledá spoluorganizátory, kteří splňují podmínky programu Culture 2000 (status právnické osoby, země participující v programu atd.) a chtějí se tvůrčím, technickým i finančním způsobem na akci podílet.

Hledaní organizátoři mohou předvést vlastní představení, zorganizowat workshop z oblasti divadla, užitého umění, tance a avantgardní hudby, prezentovat výstavu obrazů a instalaci krásných umění, zorganizovat seminář o vlastních aktivitách či zkušenostech, vydat (ve spolupráci s hlavním organizátorem) publikaci o aktuálních trendech v současném umění, koprodukovat a mezinárodně prezentovat umělecká dila a události. Vzhledem k blížící se uzávěrce pro podání grantů programu Culture 2000 jsou zájemci jsou vítání až do 20. září 2002.

Kontakt: Monika Glaza, Festival ZDARZENIA Office, Ul. Kollataja 9, 83-110 Tczew, tel./fax: 00 48 58 53 62-43, 531 07 07, e-mail: tck@tck.com.pl, www.zdarzenia.interia.pl

Autor článku: redakce