15.01.2010 00:00

Poslední hru divadelníka Josefa Tejkla Elegie tyrolská uvidíte ve Filharmonii v Hradci Králové

Josef Tejkl napsal tuto inscenaci na základě vlastní životní zkušenosti. Jak sám řekl, vytryskla z duše táty, zmučeného ztrátou milovaného syna. Pepa Tejkl vynikal skvělými pábitelskými texty a svědčí o tom i to, že text Elegie byl nominován na cenu Alfréda Radoka.

Hlavní postava Josef si je vědom své odpovědnosti za smrt syna, ale odmítá absurdní soudní obvinění. V zoufalém psychickém stavu a na pokraji sebevraždy se seznamuje s Marií, jejíž chápavé porozumění pro Josefovu bolest, mu pomůže překonat složité životní období. Nalézá znovu ztracenou víru v Boha a děkuje mu, že prozřel dříve, než stačil promarnit svou pozemskou pouť. Drama o vině a trestu, porozumění či ztrátě a znovunalezení víry uvádí Rádobydivadlo Klapý. Na posledním vystoupení diváci nadšeně tleskali ve stoje.

Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem pořadu, v IC na Gočárově třídě a na stránkách www.hkpoint.cz. Zájemci najdou více informací na stránkách pořadatele www.dobredivadlo.cz. Sdružení DIVADLO uvádí oceněné amatérské inscenace každý měsíc v ADALU, ale umělci chtějí uspořádání jeviště „aréna“ a to jde pouze ve Filharmonii na hradeckém nábřeží.

Autor oslovil jeden z nejlepších amatérských souborů Rádobydivadlo Klapý, který se zaměřuje na citlivá témata a jde vlastní cestou. Již po sedmnácté vystoupili umělci Rádobydivadla na Jiráskově Hronově a to se ještě žádnému souboru nepovedlo.

Zdroj: info@dobredivadlo.cz

Autor článku: redakce