16.06.2017 12:16

Poslední premiérou sezóny divadla v Chebu bude inscenace Prostě to zařídíme

Generální zkouškou dnes vyvrcholila příprava na poslední premiéru letošní divadelní sezony Západočeského divadla v Chebu. Bude jí hra Václava Štecha, kterou chebské divadlo uvede pod názvem Prostě to zařídíme. Více než 100 let stará hra má i dnes co říci, sdělila Hana Jiřinová z obchodního oddělení divadla. Premiéru bude mít v sobotu.

„Dramatik Václav Štech napsal hru ještě za starého Rakouska, v roce 1908, a pojmenoval ji Deskový statek. My ji uvedeme pod názvem Prostě to zařídíme v režii Ivo Kristiána Kubáka," uvedla Jiřinová. Kubák v chebské divadle režíroval například i inscenaci Lázeňská veverka.

Příběh hry se točí kolem realitní kanceláře, která jako tajný "vedlejšák" dohazuje politicky a finančně výhodné sňatky. Do toho se blíží obecní volby a řada lidí kolem majitele realitky, včetně něj samotného, by ráda získala zajímavé místo ve vedení města. Hra dokládá, že komunální volební strkanice, handrkování, fígle a podrazy a propojení podnikání s politikou byly před stoletím úplně stejné jako dnes.

Původní text pro potřeby chebského divadla upravili Jaroslav Štech, Ivo Kristián Kubák a Martina Pokorná. Dramaturgie se ujala Martina Pokorná, výpravu hry připravila Ivana Kanhäuserová, hudbu složil Petr Filák.

Prostě to zařídíme je poslední z šesti premiér končící Sezóny vymyšlených světů. Následující sezonu nazvalo divadlo Sezónou (ne)sourodých dvojic a chystá v ní sedm premiér.

http://www.divadlocheb.cz/

Autor článku: ČTK: pnp, sd