01.11.2017 09:49

Pozvánka na konferenci: Politics and Community Engagement in Doctoral Theatre Research

Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Vás srdečně zve na již 8. ročník mezinárodní doktorandské konference, v letošním roce pod názvem Politics and Community Engagement in Doctoral Theatre Research, který se bude konat 3. a 4. listopadu 2017.

Předním zájmem konference bude pohled na to, jak současní doktorandi přistupují k politickému rozměru divadla, jak chápou jeho společenskou úlohu a jaké tvůrčí principy využívají, když chtějí aktivizovat publikum. Díky rozmanitosti účastníků konference můžeme od jednotlivých bloků očekávat živou diskuzi i otevření témat, jež naši společnost spíše rozdělují.

V roli hlavních řečníků se představí pedagogové pozvaní z prestižní londýnské Royal Central School of Speech and Drama, Tony Fisher a Joel Anderson. Partnery akce jsou mj. evropský výzkumný projekt Passage 23 E: Theatre and Theatricality from the Baltic to the Aegean, ITI Germany Center nebo odborný recenzovaný časopis Theatralia.

Bienální konferenci doktorských studií pořádá Divadelní fakulta JAMU již od roku 2003 a od té doby na ní vystoupila více než stovka doktorandek a doktorandů z Afriky, Asie, Severní Ameriky nebo Evropy. Na letošním ročníku konference organizátoři přivítají studenty a studentky z Indie, Německa, Polska, Brazílie, Velké Británie, Iránu a mnoha dalších zemí.

Program konference můžete najít na oficiálních webových stránkách: http://www.theatrephdjamu.cz/en

Facebook: https://www.facebook.com/conferencebrno

Autor článku: Anna Lahodová