17.03.2023 10:45

PQ 2023: workshopy 36Q°+H40

S potěšením oznamujeme, že se nyní můžete hlásit na workshopy pořádané 36Q° a H40 Art&Digital Lab. K dispozici jsou čtyři workshopy zaměřené na nová média, digitální prostředí, virtuální a smíšenou realitu a jejich využití v umění performance. Jsou určeny studentům, začínajícím designérům, pedagogům designu a profesionálům. Každý workshop je zpoplatněn a skládá se ze šesti ateliérových dnů a jednoho dne navíc pro prezentaci výsledků, a to během 15. ročníku Pražského Quadriennale ve dnech 10.-16. června 2023.

36Q°+H40 je multimediální výstava a program workshopů zaměřených na jevištní technologie i digitální divadelní prostředí jako jsou VR a AR, motion capture nebo laserové technologie, ve spojení s uměním performance.

O 36Q°+H40

Pražské Quadriennale spojilo síly s týmem H40 Art&Digital Lab, aby pokračovali ve zkoumání kreativních digitálních postupů v oblasti performance. Pandemie urychlila hledání alternativních realit, což vedlo k novým uměleckým objevům a zvýšilo význam rozšíření prostředí performance do digitální oblasti.

Vytváření expresivních a emocionálně nabitých prostředí pomocí digitálních prostředků a zároveň poskytování sdílených vícesmyslových zážitků může být složitým počinem, který vyžaduje, aby tvůrčí osobnosti z různých oblastí umění, technologií a vědy spojily své nápady, dovednosti a znalosti. Abychom usnadnili navazování kontaktů v této konkrétní oblasti zájmu, otevíráme umělecké a technologické ateliéry H40 pro objevné učení prostřednictvím workshopů a uměleckých přednášek. Nabídneme čtyři sedmidenní průzkumné workshopy vedené mezinárodními tvůrčími týmy zabývajícími se rozšířenou imerzivní realitou – VR, AR, motion capture a laserovou technologií. Umělecké přednášky a diskuze se budou konat ve večerních hodinách 10., 13., 14., 15. a 16. června a budou zahrnovat témata jako design pro metaverza, inovativní kreativní aplikace kódování v performanci, design performance v rozšířených realitách a další.

Tento projekt je součástí kontinuální snahy Pražského Quadriennale zaměřit se na nový vývoj v oblasti umění, vědy a technologií a je třetím v řadě 36Qº, kterou iniciovala umělecká ředitelka PQ Markéta Fantová. Cílem prvního ročníku 36Q° bylo zpřístupnit znalosti a nové technologie začínajícím designérům ze středoevropského regionu a workshop druhého ročníku, kterého se zúčastnilo 90 mezinárodních umělců a začínajících designérů, vyvrcholil instalací Blue Hour. Tento ročník se zaměřuje především na navazování kontaktů mezi profesionálními a začínajícími designéry performance, designéry nových médií, technologickými tvůrci a vědci.

Uzávěrka přihlášek: 5. dubna 2023

Autor článku: převzato z: https://pq.cz/