02.10.2017 11:51

PQ slaví 50 let: Sympozium Porézní hranice nabídne program pro studenty zdarma

Oslavy 50. výročí Pražského Quadriennale, přehlídky scénografie a divadelního prostoru, vyvrcholí od 12. do 14. října 2017 sympoziem Porézní hranice. Součástí programu budou workshopy a přednášky určené studentům nejen uměleckých oborů, kteří se tak budou moci setkat s českými i zahraničními profesionály z oboru. Účast na sobotní přednášce a pátečních workshopech je zdarma pro všechny studenty, kteří se prokáží platným studentským průkazem. Na workshopy je nutné se registrovat předem. Místem konání bude Divadelní fakulta múzických umění (Karlova 1, Praha) a Nová budova Národního muzea (bývalý prostor Federálního shromáždění). 

Rádi bychom studentům umožnili setkání s předními českými i zahraničními profesionály z oboru, proto jim nabízíme na velkou část programu vstup zdarma. Sympozium je místem setkání, kde se kurátoři, divadelní profesionálové a scénografové mohou podělit se studenty o své zkušenosti a tím setřít další pomyslné „hranice“, říká umělecká ředitelka PQ Markéta Fantová.

Program Sympozia Porézní hranice bude rozdělen mezi workshopovou část, která bude v pátek 13. října 2017, probíhat v budově DAMU (Karlova 1, Praha) a část přednáškovou, od čtvrtka 12. do soboty 14. října, v Nové budově Národního muzea (bývalý prostor Federálního shromáždění).

Jednodenní páteční workshop „Proměnlivé obrysy“ Jany Prekové, se bude zabývat výtvarným řešením scény a kostýmním výtvarnictvím pro divadlo, tanec a operu. Další workshop „Myšlení mimo hranice“ povede Anne Karin ten Bosch a Liesbeth Groot Nibbelinkse z nizozemské sítě Platform-Scenography. Zaměří se na úlohu hranic a rozhraní ve scénografii. Posledním pátečním workshopem jsou „Nahodilá setkání 4“ vedená Joostem van Wijmenem.

Sobotní přednáška “Producer&Director Collaboration”, která proběhne v bývalé budově Federálního shromáždění od 10 hodin, je prioritně určená studentům DAMU a Arts Manegmentu. Helen Edwards a Agniezska Blonska už více než 6 měsíců zkoumají to, jak dlouhodobá kooperace mezi producenty a umělci ovlivňuje uměleckou praxi. Jejich přednáška bude konfrontovat tradiční modely spolupráce mezi umělci a producenty s moderními přístupy.

Všechny přednášky, diskuze a workshopy budou probíhat v anglickém jazyce.

www.pq.cz
www.fb.com/praguequadrennial

Autor článku: Eliška Míkovcová