19.09.2017 13:15

Pražská divadelní scéna pro mládež zřejmě bude v divadle Minor

Nová divadelní scéna zaměřená na mládež starší 12 let by v Praze mohla vzniknout v divadle Minor. Výhledově by měla sídlit v nové budově, kterou teď město začne hledat společně s přípravou konceptu. Vyplývá to z dnešního usnesení radních. Původně mělo tvorbu pro mladé dělat Divadlo komedie, z toho však nakonec sešlo.

„Ředitel divadla Minor Zdeněk Pecháček dostal za úkol vymyslet koncept, jak zaujmout mladého diváka," uvedl dnes radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Majetkový odbor magistrátu začne v městském majetku hledat vhodný prostor, kde by mohla scéna výhledově sídlit. Nemuselo by to být přímo v centru. Zároveň by s ohledem na zaměření mělo jít spíše o méně tradiční prostor, podle Wolfa se dá uvažovat o Nákladovém nádraží Žižkov, Holešovické tržnici nebo bývalé továrně ČKD ve Vysočanech.

Argumentem pro založení nové scény je mimo jiné i prevence negativních jevů, jako jsou drogy. Každá moderní evropská metropole má navíc podle Wolfa jednu celou divadelní scénu, která je určena výlučně teenagerům. Na projekt bude možné čerpat evropské peníze.

Původně se jako o takto zaměřené scéně mluvilo o Divadlu Komedie. To by se od příští sezony mělo zařadit pod Městská divadla pražská, i když je stále otevřena možnost jeho rekonstrukce a výběru nového provozovatele. Ani v jednom případě by nicméně podle Wolfa nemělo jít o divadlo čistě pro mladé lidi. „Ta myšlenka padla," uvedl.

https://www.minor.cz/

Autor článku: ČTK: psc, rot