19.02.2018 17:54

Pražské Divadlo Radka Brzobohatého chystá muzikál Fredie

Pražské Divadlo Radka Brzobohatého chystá muzikál, jehož hlavním hrdinou bude bývalý zpěvák britské kapely Queen Freddie Mercury. Inscenace s názvem Freddie, která je inspirována osudem jedné z největších osobností populární hudby 20. století, bude mít premiéru 14. dubna. Hlavní role se zhostí vedoucí skupiny Queenie Michael Kluch, který Mercuryho věrně interpretuje hlasově i vizuálně. Novináře o tom dnes informoval režisér a tvůrce představení Karel Janák.

Kluchova revivalová skupina Queenie muzikál také hudebně doprovodí. Vedle Klucha, který je vedle zpěvu profesionálním hercem působícím na mnoha scénách, se v roli manažera představí Jiří Korn v alternaci s Ernestem Čekanem a novináře ztvární Rudolf Hrušínský ml., v roli kytaristy Briana Maye vystoupí Roman Říčař a Roman Tomeš.
„Kapela si z toho odnese obrovskou zkušenost. Vzpomínám si, jakou zkušenost mi dalo, když jsme do muzikálu poprvé vstoupil já. A teď jsem strašně moc rád, že v tom bude namočená celá kapela a že můžeme být tím zodpovědným faktorem, že se to představení udělá dobře," řekl ČTK představitel titulní role Kluch.

Tvůrci chtějí podle Janáka využít textů písní skupiny Queen a zasadit je do životního příběhu Mercuryho. Zpěvák proslulý svým charismatem a extravagantností při vystupování zemřel 24. listopadu 1991 ve věku 44 let. Jeho smrt byla zapříčiněna AIDS. „Nebude se jednat o životopis Mercuryho, i když mnoho textů písní Queen odráží jeho život," podotkl Janák.

V muzikálu zazní přes dvě desítky skladeb skupiny Queen, která od roku 1973 vydala 15 studiových alb a jejíž vystoupení na Live Aid v roce 1985 bylo zvoleno nejlepším koncertem všech dob. Vedle známých hitů jako We Are the Champions nebo Somebody To Love zazní například méně známá skladba Las Palabras de Amor (The Words of Love) z desky Hot Space vydané v roce 1982.
Poradcem muzikálu Freddie je Peter Freestone, který pracoval jako garderobiér londýnského Královského baletu a posléze se stal osobním tajemníkem Mercuryho. Jako spoluautor libreta se Freestone podílel i na baletní inscenaci Queen - The Show Must Go On, kterou před dvěma lety uvedlo olomoucké Moravské divadlo.

http://divadlorb.cz/

Autor článku: ČTK: jir, jw