21.05.2001 00:00

Představení hradeckého divadelního festivalu jsou téměř vyprodána

HRADEC KRÁLOVÉ 21. května (ČTK) - Většina představení mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, jehož sedmý ročník se uskuteční od 21. do 30. června v Hradci Králové, je téměř vyprodána. Dlouhé fronty zájemců o lístky začaly již s prvním prodejním dnem před zhruba dvěma týdny. "Je to zajímavé, prodává se takřka všechno," řekl dnes novinářům ředitel pořádajícího Klicperova divadla Ladislav Zeman.

Na programu festivalu je téměř 20 představení desítky zahraničních souborů. Dalších 30 scén z Brna, Ostravy, Karlových Varů, Malovic na Prachaticku, Kladna, Hosína na Českobudějovicku, Liberce, Plzně, Chebu, Prahy a Hradce Králové uvede na pěti scénách 46 představení.

Dalších 37 souborů vystoupí pod širým nebem během takzvaného Open air programu, v němž se v 64 představeních objeví 280 účinkujících. Vstup na tato představení je zdarma.

Královéhradecké Klicperovo divadlo pořádá prestižní mezinárodní festival spolu s Divadlem Drak. Rozpočet festivalu dosáhl podle Zemana asi tří a půl miliónu korun. Hlavní program může z kapacitních důvodů navštívit celkem asi 15.000 diváků. Pro vedlejší Open air program pořadatelé počítají se zhruba 10.000 návštěvníky.

Oficiální festivalový program nabídne činohru, moderní operu i tanec, pohybové divadlo, muzikál, kabaret, klasická i netradiční loutková představení, pohádky, pouliční divadlo, improvizace a scénická čtení. Podle dramaturgyně festivalu Lucie Němečkové program nabídne i multikulturní akce: například česko - japonský projekt Divadla Drak nazvaný Mor na ty vaše rody, romský muzikál z Košic a kabaret Divadla Na voru Člověk v ohni.

Autor článku: redakce