22.06.2019 10:08

Přehlídka studentských divadelních souborů Mladá scéna v Ústí nad Orlicí

Ve dnech 21. až 25. června 2019 bude v Ústí nad Orlicí probíhat přehlídka Mladá scéna – celostátní přehlídka studentských divadelních souborů. Kromě zajímavých a inspirativních vystoupení mladých souborů (většinou středoškolských) bude součástí přehlídky také vzdělávací program pro studenty. Pro osvěžení se účastníci tradičně vydají na společný výlet.

V rámci přehlídky vystoupí čtrnáct divadelních souborů, vybraných z třinácti postupových kol ze všech krajů České republiky. Přehlídka se pokusí představit středoškolské a mladé divadlo v celé jeho šíři, diváci uvidí systematicky vedené soubory základních uměleckých škol i jednorázová uskupení středoškoláků s autorskými projekty, činoherní inscenace, pohybové a taneční divadlo a také loutky. Účastníci mají možnost nejen zhlédnout všechna představení, ale také se aktivně zapojit ve společných diskusích o viděném. Lektorský sbor bude letos pracovat ve složení: Jiřina Lhotská, Viktorie Čermáková, Jana Soprová (recenzentka), Pierre Nadaud a Jakub Čermák. Jakub Hulák bude moderovat diskuse.

Vzdělávací část obsahuje sedm seminářů. Studentské semináře jsou zaměřeny na nový cirkus (Eliška Brtnická), tvůrčí psaní (Radek Malý), dokumentární divadlo (Linda a Mathias Straubovi), zvuk (Matouš Hekela), dialogické jednání (Hana Malaníková), herectví (Míša Váňová) a divadelní fotografii (Daniel Vojtíšek).

Stejně jako v minulých letech má i letos přehlídka své „utajené“ téma, kterým je ideální dialog. Hostem přehlídky bude Hana Voříšková, která přislíbila připravit inscenaci přímo na objednávku, a to o slunovratu.

https://www.msuo.cz/-/mlada_scena

Autor článku: Převzato z: https://www.mkcr.cz/