05.02.2004 00:00

Premiéra projektu Rudá magie

Rudá magie je činoherní projekt. Autorem hry je belgický dramatik a spisovatel Michel de Ghelderode. Jeho život byl ovlivněn otcem - úředníkem ve státním archivu - a především matkou, bázlivou a toužící po umění. Jeho život, který byl chudý na vnější události, proto cele zasvětil vytváření a prohlubování báječné snové říše minulosti historických Flander. Rudá magie - komedie o lakomci Hieronymovi, který se stane obětí své posedlosti, a falešného alchymisty, kterému sekundují žebrák, mnich a lakomcova žena. V roli lakomce Hieronyma se představí Jiří Korn, v roli jeho ženy Sibyly Kateřina Velebová, mnicha hraje Vladimír Marek, žebráka Romula David Steigerwald / Václav Liška a alchymistu Armadora Tomáš Kolomazník. Inscenaci režíroval Richard Bobek.

Projekt Rudá magie je pokračováním spolupráce týmu lidí, kteří se podíleli na realizaci inscenace hry Jeana Geneta SLUŽKY v divadle A STUDIO RUBÍN. Ambice navázat na předchozí spolupráci a vytvořit větší, tedy méně komorní, projekt vedla nakonec k tomu, že realizátoři sáhli ke hře Rudá magie. Projekt je zajímavý hlavně tím, že v něm vytvořil svoji první velkou činoherní roli Jiří Korn. A je nutno podotknout, že je to role opravdu náročná: postava Hieronyma je na jevišti téměř nepřetržitě po celý čas hry.

Hra má premiéru 20. 2. 2004 v 19:30 hod. v Divadle v Celetné. Projekt je produkčně zastřešen Klárou Issovou a Kateřinou Velebovou.

Osoby a obsazení: Jiří Korn, Kateřina Velebová, Vladimír Marek, David Steigerwald / Václav Liška, Tomáš Kolomazník

Režie: Richard Bobek

Scéna: Erika Gadušová

Kostýmy: Adriana Kabeleová

Hudba: Roman Říčař

Autor článku: redakce