20.10.2016 11:07

Příbramské divadlo příští rok uvede Hrabala nebo Gogolovu Ženitbu

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami v příštím roce uvede pět premiér, z toho čtyři na velké scéně. Hlavním titulem bude dramatizace románu Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále v režii uměleckého šéfa příbramské scény Milana Schejbala. ČTK to dnes řekla zástupkyně ředitele divadla Anna Čiperová.

Příbramské divadlo na rozdíl od jiných scén sestavuje dramaturgický plán vždy na kalendářní rok. Prvním premiérovým představením, s níž se počítá v roce 2017, bude v únoru hra ruského dramatika a spisovatele Nikolaje Vasiljeviče Gogola Ženitba. "Je to velká klasická komedie, bude ji režírovat pan Viktor Polesný, který je divákům znám v poslední době spíš jako televizní režisér," uvedla dramaturgyně Kateřina Fixová.
Na konci dubna bude uvedena jako profilový titul inscenace Obsluhoval jsem anglického krále. "Ta dramatizace je hrozně zajímavá v tom, že je původně napsaná pro brněnské Divadlo na provázku, je zajímavá svojí formou, protože obsahuje celý ten román, jak ho známe," dodala Fixová.

V červnu na malé scéně diváci zhlédnou komedii Rolanda Schimmelpfenniga Arabská noc, kterou soubor nastuduje pod vedením mladé začínající režisérky Alžběty Burianové. Prvním představením po letních prázdninách bude komedie s absurdními prvky Narozeniny Harolda Pintera a závěr sezony bude koncem listopadu patřit detektivce A pak už tam nezbyl ani jeden od Agathy Christie, kterou diváci znají spíše pod názvem Deset malých černoušků.

http://www.divadlopribram.eu/ 

Autor článku: ČTK: Jan Kholl, dr

Příbramské divadlo příští rok uvede Hrabala nebo Gogolovu Ženitbu