14.02.2018 14:34

Projekt Ostrov de Forma Marty Trpišovské v Konzervatoři Duncan centre

Již  ve středu 21. února 2018 představí studenti 3. ročníku taneční konzervatoře Duncan centre premiéru připravovaného tanečního představení Ostrov de Forma. Uskuteční se od 19 hodin v Konzervatoři Duncan centre, svou reprízu bude mít 22. února od 19 hodin. Choreograficky se na projektu podílí Marta Trpišovská, se  kterou studenti spolupracují od začátku školního roku.

 „Vybrala jsem poměrně náročné a obsáhlé téma, a to manýrismus, manýr. Studenti měli půl roku na to, aby se do něho ponořili a prozkoumali ho. Zároveň měli vytvořit dva duety a dvě sóla, inspirovaná buď výtvarným směrem manýrismus, nebo obecně tématem manýru. V představení bude i použita dobová hudba,“ říká Marta Trpišovská, autorka námětu a choreografie.

Primární inspirací tanečního představení se stal výtvarný princip, filozofie a umělecká díla 16. století spojené s obdobím manýrismu. Diváci se mohou těšit na obraz té nejvyšší vybrané společnosti, která se každý rok schází, aby oslavila estetiku, kultivaci a prezentovala určitou vyumělkovanou šablonu.

Na choreografii spolupracuje Lea Švejdová, tanečnice a pedagožka. Světelný design představení zajišťuje Michael Vodenka, člen osvětlovacího týmu Divadla v Dlouhé a spolupracovník divadla bratří Formanů a kostýmy vytvořila Mariana Novotná, dlouholetá kostýmní výtvarnice skupiny Nanohách

Studenti jsou momentálně v poslední fázi zkoušení a příprav, které zakončí na týdenním tanečním soustředění v Broumově.

http://www.duncancentre.cz/

Autor článku: Pavla Francová

Projekt Ostrov de Forma Marty Trpišovské v Konzervatoři Duncan centre

Inscenace

19.08.2019

Soubor Tygr v tísni uspořádá na začátku nové divadelní sezony opět sérii divadelních představení z cyklu Antická štvanice

Společnost Tygr v tísni uspořádá na začátku nové divadelní sezony opět sérii divadelních představení v plenéru na pražském ostrově Štvanice. Série večerů nazvaná Antická štvanice se už počtvrté zaměří na některé z antických dramat či her s antickým námětem v koprodukci se stálými soubory, které na scéně nazvané Vila Štvanice vystupují. Letos se bude uvádět autorský text Marie Novákové Plodnost! Mír! A Bohatství!

19.08.2019

Na Putinovy agenty zaostří divadelní soubor Temporary Collective

Mrazivou inscenaci na pomezí divadla a filmu s názvem Putinovi agenti připravuje na začátek října divadelní soubor Temporary Collective. Soubor, který se v čele s režisérkou Petrou Tejnorovou věnuje vždy aktuálním společenským tématům, má tentokrát v hledáčku ruské tajné služby. Inscenace volně vychází ze stejnojmenné knihy Ondřeje Kundry a je založena na jedinečném výzkumu ruského vlivu samotných tvůrců.

16.08.2019

OLDstars uvedou monodrama o Jidášovi v české premiéře

Počátkem září uvede umělecká skupina OLDstars v bytovém divadle H2O ve Vršovicích v české premiéře monodrama Jidáš nizozemské dramatičky Lot Vekemans (do češtiny přeloženo Jitkou Jílkovou). V hlavní a jediné roli se představí čerstvý absolvent DAMU Petr Jeřábek pod režijním vedením Matyáše Řezníčka.