14.02.2018 14:34

Projekt Ostrov de Forma Marty Trpišovské v Konzervatoři Duncan centre

Již  ve středu 21. února 2018 představí studenti 3. ročníku taneční konzervatoře Duncan centre premiéru připravovaného tanečního představení Ostrov de Forma. Uskuteční se od 19 hodin v Konzervatoři Duncan centre, svou reprízu bude mít 22. února od 19 hodin. Choreograficky se na projektu podílí Marta Trpišovská, se  kterou studenti spolupracují od začátku školního roku.

 „Vybrala jsem poměrně náročné a obsáhlé téma, a to manýrismus, manýr. Studenti měli půl roku na to, aby se do něho ponořili a prozkoumali ho. Zároveň měli vytvořit dva duety a dvě sóla, inspirovaná buď výtvarným směrem manýrismus, nebo obecně tématem manýru. V představení bude i použita dobová hudba,“ říká Marta Trpišovská, autorka námětu a choreografie.

Primární inspirací tanečního představení se stal výtvarný princip, filozofie a umělecká díla 16. století spojené s obdobím manýrismu. Diváci se mohou těšit na obraz té nejvyšší vybrané společnosti, která se každý rok schází, aby oslavila estetiku, kultivaci a prezentovala určitou vyumělkovanou šablonu.

Na choreografii spolupracuje Lea Švejdová, tanečnice a pedagožka. Světelný design představení zajišťuje Michael Vodenka, člen osvětlovacího týmu Divadla v Dlouhé a spolupracovník divadla bratří Formanů a kostýmy vytvořila Mariana Novotná, dlouholetá kostýmní výtvarnice skupiny Nanohách

Studenti jsou momentálně v poslední fázi zkoušení a příprav, které zakončí na týdenním tanečním soustředění v Broumově.

http://www.duncancentre.cz/

Autor článku: Pavla Francová