14.02.2018 14:34

Projekt Ostrov de Forma Marty Trpišovské v Konzervatoři Duncan centre

Již  ve středu 21. února 2018 představí studenti 3. ročníku taneční konzervatoře Duncan centre premiéru připravovaného tanečního představení Ostrov de Forma. Uskuteční se od 19 hodin v Konzervatoři Duncan centre, svou reprízu bude mít 22. února od 19 hodin. Choreograficky se na projektu podílí Marta Trpišovská, se  kterou studenti spolupracují od začátku školního roku.

 „Vybrala jsem poměrně náročné a obsáhlé téma, a to manýrismus, manýr. Studenti měli půl roku na to, aby se do něho ponořili a prozkoumali ho. Zároveň měli vytvořit dva duety a dvě sóla, inspirovaná buď výtvarným směrem manýrismus, nebo obecně tématem manýru. V představení bude i použita dobová hudba,“ říká Marta Trpišovská, autorka námětu a choreografie.

Primární inspirací tanečního představení se stal výtvarný princip, filozofie a umělecká díla 16. století spojené s obdobím manýrismu. Diváci se mohou těšit na obraz té nejvyšší vybrané společnosti, která se každý rok schází, aby oslavila estetiku, kultivaci a prezentovala určitou vyumělkovanou šablonu.

Na choreografii spolupracuje Lea Švejdová, tanečnice a pedagožka. Světelný design představení zajišťuje Michael Vodenka, člen osvětlovacího týmu Divadla v Dlouhé a spolupracovník divadla bratří Formanů a kostýmy vytvořila Mariana Novotná, dlouholetá kostýmní výtvarnice skupiny Nanohách

Studenti jsou momentálně v poslední fázi zkoušení a příprav, které zakončí na týdenním tanečním soustředění v Broumově.

http://www.duncancentre.cz/

Autor článku: Pavla Francová

Projekt Ostrov de Forma Marty Trpišovské v Konzervatoři Duncan centre

Inscenace

18.02.2019

Divadlo Na Jezerce uvede komedii Matěje Balcara Pánský klub

Divadlo Na Jezerce připravuje další novinku: ve čtvrtek 4. dubna uvede světovou premiéru komedie Pánská klub. Autorem i režisérem hry psané pro Divadlo Na Jezerce je Matěj Balcar, který dá divákům s humorem i pochopením nahlédnout do vnitřního světa pěti mužů a jediné ženy. Vedle Kristýny Hrušínské se tak na Jezerce poprvé představí ostřílená herecká esa Zdeněk Žák a Milan Šteindler.

18.02.2019

Příběh Vinnetoua z knih Karla Maye přiblíží dětskému publiku brněnské divadlo Polárka

Příběh Vinnetoua z knih Karla Maye přiblíží dětskému publiku brněnské divadlo Polárka. Inscenaci připravuje režisér Jiří Jelínek, premiéra bude v sobotu. Diváci od šesti let mohou na jevišti sledovat, jak malý Vinnetou vyrůstá ve šlechetného ochránce indiánů, jimž je i přes jeho odvážné činy souzeno opustit svá loviště.

18.02.2019

Východočeské divadlo Pardubice chystá obnovenou premiéru hry Commedia finita

V říjnu 2017 uvedlo Východočeské divadlo Pardubice  premiéru hry o operní divě Emě Destinnové Commedia finita, kterou na Malé scéně ve dvoře nastudoval režisér Petr Novotný. O rok později se s ní diváci po třiadvaceti reprízách rozloučili. Mezitím však v divadelním klubu vznikla nová scéna Poedium v klubu, jejíž intimní prostor je jako stvořený pro hru s malým hereckým obsazením, proto se vedení divadla rozhodlo „oprášit“ Commedii finitu a obohatit jí repertoár nové nejmenší scény pardubického souboru.