05.10.2017 10:40

První díl 8@8 Divadla LETÍ v letošní sezóně představí mladého českého autora

Také v sezóně 2017/2018 pokračuje Divadlo LETÍ ve spolupráci s agenturou DILIA v uvádění cyklu scénických skic 8@8. 11. října se ve VILE Štvanice představí hned dvě divadelní hry nejmladší autorské generace - text Kolíbání mladého českého autora Petra Erbese a kontroverzní hru švýcarské autorky Katji Brunner I´ll wipe the tears from your death mask aneb Tři malé lhostejnosti.

Po minulé sezóně, v níž LETÍ představilo slovenského dramatika Ervína Hodulíka a jeho dramatický příběh kolem fiktivních deníků krasobruslařské legendy Ondreje Nepely, pokračuje LETÍ v trendu uvádění autorů nejmladší generace. První díl 8@8 v nové sezóně představí hned dva: českého dramatika Petra Erbese, jenž napsal hru Kolíbání na objednávku Divadla LETÍ, a švýcarskou „shooting star“ Katju Brunner.

Oba autoři nezávisle na sobě reagují poetickou formou na nejaktuálnější společenské události a na neutěšený stav současné Evropy. Cyklus scénických čtení 8@8 umožňuje, aby  jejich hlasy zazněly v co možná nejkratší době od jejich vyslovení. Jsme rádi, že můžeme mladým autorům umožnit rozvíjet se v kontaktu s publikem,“ vysvětluje dramaturg David Košťák poslání seriálu 8@8. Režisérka Kasha Jandáčková doplňuje: „Oba texty jsou výrazně postmoderní a čerpají z popkulturních i společenských základů naší generace. Oba mimo jiné reagují na sílu médii, které se podílí na naší výchově. Proto jsme se rozhodli večer pojmout jako fiktivní program na výchovu mladých Evropanů.“

Následující, tedy listopadový díl cyklu 8@8 Divadlo LETÍ uvede 15. listopadu od 20:00 ve VILE Štvanice. V režii Janka Lesáka se představí nekompromisní text dánského autora Christiana Lollikeho: All my dreams come true. Disneyovka o depresích a pohádkách. V něm autor odhaluje umělé ideály, jež nám prodávají velké korporace a ukazuje, že život rozhodně není pohádka.

www.divadlo-leti.cz

Autor článku: Karolína Macáková