03.10.2017 12:34

První premiérou nové sezony kladenského divadla je revue EXPOp 67

První premiérou 103. sezony kladenského divadla je hudební revue z šedesátých let EXPOp 67. Světovou premiéru díla Vlasty Žehrové v nastudování režiséra Lukáše Pečenky uvede scéna v sobotu. Zazní řada dobových hitů. 

V hlavních rolích retro komedie o životě v Československu v druhé polovině šedesátých let se mohou diváci těšit například na Barboru Janatkovou, Janu Zenáhlíkovou, Anežku Rusevovou nebo Vladimíru Benoni. V jedné z rolí se objeví i autorka díla Vlasta Žehrová. Komponovaná revue je příběhem manekýnek a dalších pracovníků Ústavu bytové a oděvní kultury (ÚBOK), publikum zavede i na světovou výstavu v Montrealu.

„Nechceme předstírat, že o tom všem víme víc, než vědí pamětníci a pamětnice! Naopak. Chtěli bychom složit poklonu a vzdát pomyslnou poctu všem, kteří vědí více než my... Přijďte se pobavit, a pokud budete chtít, se taky trochu zamyslet. Navíc, v rámci pocty geniálnímu Kinoautomatu, zkuste rozhodnout o osudu nás všech," uvedla dramaturgyně revue Kristýna Čepková.
Zajímavostí je také doprovod živé kapely, ve které se objeví i několik členů divadelního souboru. Publikum si spolu s nimi připomene mimo jiné hity Boty proti lásce, Lampa, Obraz smutný slečny, Mám malý stan, Tak prázdná a další.

www.divadlokladno.cz

Autor článku: ČTK: sbe, kš