29.06.2017 10:17

Rezidence CIRCollaborative Tools – výzva

Tvoříte projekt v oblasti nového cirkusu a rádi byste v roce 2018 získali rezidenci? Zajímáte se o digitální nástroje a jejich využití v umělecké tvorbě? Přihlaste se do nového projektu CIRCollaborative Tools a získejte rezidenci v Evropě.

Projekt CIRCollaborative Tools a jeho partneři nabízejí umělecké rezidence pro rok 2018 cirkusovým umělcům a souborům z Litvy, Francie, Itálie, Belgie, Španělska, České republiky, Maďarska a z Nizozemí. Projekt sdružuje partnery z těchto zemí, kteří působí na poli nového cirkusu. Projekt je financován v rámci programu Erasmus+.

Jedním z cílů projektu CIRCollaborative Tools je experimentování s využitím  online nástrojů během vzniku uměleckých projektů a při mezinárodní spolupráci, která v žánru nového cirkusu obvyklá (např. Trello, Slack, sdílené soubory ad.).

Do rezidenčního programu bude vybráno minimálně osm projektů (jeden z každé partnerské země). Samotné dvanáctidenní rezidenci bude předcházet přípravný workshop v Itálii od 2. do 6. 10. 2017, hrazený programem Erasmus+, který je povinný pro jednoho člena z každého vybraného projektu. Komunikační jazyk projektu je angličtina.

Přihlášky je možné vyplnit nejpozději do 10. července 2017 v anglickém jazyce.

Podrobné informace a přihlašovací online formulář najdete zde: https://goo.gl/FHt9ZQ

Autor článku: Převzato z: Culturenet.cz