20.11.2014 16:01

Režiséři Dokonalé svatby ve zlínském divadle říkají: Každá svatba, která nekončí rozvodem, je dokonalá

Pro Městské divadlo Zlín už společně napsali hru Hrabě Monte Carlo, kterou ušili přímo na tělo zlínským hercům. Tentokrát se ujali režie hry současného britského dramatika Robina Hawdona Dokonalá svatba, o které tvrdí, že je jednou z nejlepších situačních komedií vůbec. Mladá autorská dvojice Michaela Doleželová a Roman Vencl ji představí v premiéře v sobotu 29. listopadu ve Velkém sále.

„Divadlo nás oslovilo, abychom tu něco režírovali, ale původně jsme se bavili o Studiu Z a titul jsme neznali. S nápadem na tuto hru jsme přišli my a to hlavně proto, že oba máme tento text velmi rádi a považujeme ho za jednu z nejlepších situačních komedií vůbec. Naše myšlenka se ujala a asi se zalíbila vedení divadla natolik, že se nakonec rozhodlo pro uvedení Dokonalé svatby na Velkém sále,“ říkají režiséři Michaela Doleželová a Roman Vencl.

Autorský a režisérský tandem Doleželová – Vencl zanedlouho oslaví deset let spolupráce. „Nedá se říct, že režírovat ve dvou je jednodušší, tak to určitě není! Někdy je to ale výhodnější, protože se můžeme o věcech bavit a tak vlastně okamžitě získáme dva pohledy na jednu věc. Navíc je to názor ženy a muže, což je mnohdy velmi užitečné. Výhodné je to i v tom, že se v našem případě skoro nemůže stát, aby byl režisér unavený nebo bez invence. Když jednomu „dochází dech“ nebo pokud zrovna nesrší nápady, tak vyskočí druhý a velmi plynule to přebere. Což je občas dost vyčerpávající spíš pro herce…,“ vysvětlují. A jak si oni sami představují dokonalou svatbu? „Každá svatba, která nekončí rozvodem je dokonalá,“ odpovídají s úsměvem.

Herecký koncert rozehrají v nové inscenaci známé tváře zlínského divadla - Marek Příkazký (ženich Bill), Radovan Král (svědek Tom), Markéta Kalužíková (nevěsta Rachel), Marie Vančurová (pokojská July), Tamara Kotrbová (matka nevěsty) a Zdeněk Julina (ředitel hotelu Dupont), ale i nová posila Vendula Nováková (dívka Judy), která dosud působila v Divadle v Šumperku.

O Dokonalé svatbě se bude besedovat na Klevetivé středě v Dílně 26. listopadu v 17 hodin. První zvědavci mohou zhlédnout veřejnou generální zkoušku inscenace v pátek 28. listopadu v 10 hodin. Na premiéru 29. listopadu v 19 hodin zbývají poslední volná místa. V prosinci pak čekají inscenaci první reprízy – vstupenky na 3. a 19. prosince jsou stále k dostání v pokladně a na webu divadla. Dokonalou svatbu naservíruje Městské divadlo Zlín i na Silvestra, kdy se mohou diváci těšit na přípitek a raut.

www.divadlozlin.cz


Autor článku: MgA. Hana Vondrášková

Režiséři Dokonalé svatby ve zlínském divadle říkají: Každá svatba, která nekončí rozvodem, je dokonalá