01.11.2005 00:00

Rio / Holešovice – listopadový program Sezony českého divadla v Latinské Americe / teatro.cz

(Praha - 1. listopadu 2005) Projekt kulturní výměny mezi Českou republikou a zeměmi Latinské Ameriky - Sezona českého divadla v Latinské Americe / teatro.cz - pokračuje v listopadu prezentací tvorby Kristýny Lhotákové a Ladislava Soukupa na festivalu Panorama v Rio de Janeiru. V úterý 1. listopadu uvede Kristýna Lhotáková site specific performanci Labuť a 5. a 6. listopadu bude na festivalu prezentováno představení pro tři zralé muže a jednu tanečnici - Osoby a obsazení.

LabuťLhotáková se Soukupem strávili diky projektu teatro.cz v Latinské Americe několik měsíců. Na rezidenci v Mexiku připravili s místními umělci provokativní představení Název hry, které mělo premiéru na Mezinárodním festivalu fyzického divadla v mexickém Queretaru. Na tomtéž festivalu prezentovali s velkým úspěchem i Osoby a obsazení.

LabuťDo konce tohoto týdne probíhá v Holešovicích domácí část kulturní výměny mezi Latinskou Amerikou a Českou republikou. Divadlo Alfred ve dvoře připravilo ve spolupráci s Divadelním ústavem, který je hlavním organizátorem Sezony českého divadla v Latinské Americe/teatro.cz, Týden mexické progresivní tvorby - Fiesta 05. Diváci přehlídky v minulých dnech shlédli vynikající představení Autoconfesión, které v režii Rubéna Ortize a s texty Petra Handkeho nastudoval herec Gerardo Trejoluna. Úterní podvečer je věnován tradičnímu mexickému svátku - Dni mrtvých. V Královské oboře Stromovka u jezírka poblíž Šlechtovy restaurace proběhne happening s výtvarnou instalací a v galerii AVU vernisáž výstavy Že je to opravdu strašné, ale ještě horší, která prezentuje předměty s motivy lebek.

Ve středu 2. a ve čtvrtek 3. listopadu se uskuteční premiéra inscenace Axolotl - laskavost kráčející ryby, kterou během rezidenčního pobytu v Praze nastudovali mexičtí režiséři Rubén Ortiz a Hector Bourges. Součástí projektu Fiesta 05´ bude i herecký workshop pod vedením Rubéna Ortize - Průhledný herec.

Zdroj: Jana Návratová, PR - Divadelní ústav

Autor článku: redakce