25.12.2021 10:03

RockOpera chystá na silvestra koncertní premiéru své nové opery Maria Madonna

Divadlo RockOpera Praha chystá na silvestra koncertní premiéru své nové opery Maria Madonna. Vystoupení se uskuteční 31. prosince. Titulní role se zhostí umělecká ředitelka, zpěvačka a libretistka RockOpery Pavla Forest, Ježíše Krista si zahraje Honza Tláskal. Režie novinkového kusu RockOpery Praha se ujme tanečnice a choreografka Irina Andrejevová známá z divadel Děrevo a Teatr novogo fronta. ČTK o tom za tvůrce informoval Tomáš Kopečný.

„Dílo by mělo pojednávat o životě Ježíše Krista pohledem Panny Marie. Vedle rocku a metalu chci do opery zakomponovat také gregoriánský chorál," uvedl umělecký ředitel, skladatel, klávesista a producent Milan Steigerwald.

V roli mladé Marie se na jevišti objeví Marie Steigerwaldová, zpěvák skupiny Arakain Jan Toužimský se představí jako Zlo, Viktor Dyk jako Jidáš, Jiří Zonyga jako Pilát, Daniela Gildenlöw Langrová jako Marie Magdaléna a Matěj Kohout jako Lazarus.

„Velkým překvapením je návrat zpěváka a básníka Ravena, kterého diváci viděli naposledy v antické trilogii. Raven v Marii Madonně ztvární Jana Křtitele," podotkla k obsazení Marie Madonny producentka RockOpery Praha Forest. „Pro naše fanoušky a návštěvníky silvestrovského večera chystáme další překvapení v podobě vystoupení obnovené kapely King Size, se kterou na příští rok plánujeme turné," dodala.

Pražské divadlo RockOpera, které sídlí v areálu holešovické tržnice, uvádí autorské inscenace, v nichž klasická témata zasazuje do nových prostředí nebo kombinuje klasiku s rockem a metalem. Před časem například uvedlo rockovou operu Anna Karenina. Příběh z prostředí carského Ruska autoři přesunuli do světa motorkářů.

RockOpera vznikla na místě předchozího muzikálového divadla. Má hlediště s 800 místy. Premiéra rockové opery Oidipus Tyranus se zde uskutečnila v dubnu 2010 v divadle Milénium, které se později přejmenovalo na Metropolitní divadlo a pak na RockOperu Praha.

https://www.rockopera.cz/

Autor článku: ČTK: jir, mal

RockOpera chystá na silvestra koncertní premiéru své nové opery Maria Madonna

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.