29.08.2007 00:00

Šaldovo divadlo chce více stálých diváků, otevře Klub zvědavců

Liberec 29. srpna (ČTK) - Liberecké divadlo chce zvýšit počet pravidelných návštěvníků divadla. Přispět k tomu mají dva cykly pro nové diváky, které divadlo od příští sezony otevře. Půjde o takzvaný Klub zvědavců a také blokové předplatné na kombinovanou programovou skladbu. ČTK to řekl ředitel divadla František Dáňa.

Klub zvědavců má oslovit ty, kteří se chtějí o představení a zákulisí divadla dozvědět více než běžný divák. Divadlo pro ně uspořádá čtyři zvláštní sobotní představení. Hodinu a půl před jejich začátkem se budou moci sejít s tvůrci inscenace, zeptat se na všechny podrobnosti o díle, hraní i hercích. "Je to program pro všechny, kteří se nebojí zeptat," dodal Dáňa.

Druhým lákadlem pro nové diváky bude kombinované blokové vstupné, které má být ochutnávkou pěti divadelních žánrů - opery, muzikálu, baletu, klasické a komorní činohry. "Je pro lidi, kteří by chtěli chodit do divadla, ale nevědí kde začít," poznamenal ředitel.

Divadlo F. X. Šaldy má nyní asi 2000 stálých abonentů, kteří tvoří asi pětinu jeho návštěvníků. Do budoucna chce divadlo zvýšit jejich počet, aby až polovina míst byla předem prodaných.

Letošní novou sezonu zahájí divadlo Wagnerovou operou Bludný Holanďan. V novém dramaturgickém plánu má celkem 14 titulů, osm činoherních inscenací, čtyři opery a dvě baletní představení. Předprodej předplatného začne příští týden.

Šaldovo divadlo je třísouborové. Ročně navštíví libereckou scénu přes 90.000 diváků. Divadlo dostává od liberecké radnice na rok téměř 70 milionů korun.

Petra Laurinová snm

Autor článku: ČTK