30.11.2017 10:22

Semafor uvede premiéru třetí verze revue Šest žen

Divadlo Semafor uvede dnes večer premiéru hudební revue Jiřího Suchého Šest žen. Jde už o třetí verzi představení, z nichž to první mělo na této scéně premiéru v roce 1962 a dosáhlo 220 repríz. Druhé se na jevišti objevilo po listopadu 1989.

„Náš nový pořad Šest žen je v podstatě koncert Big Bandu Semafor, který se chvílemi mění v revui, chvílemi v kabaret. Listuji v něm deníkem anglického krále Jindřicha VIII., který se rozepisuje o různých událostech svého života. Deník je to fiktivní, i když mnohé popisované události se skutečně staly a některé nebyly vždycky k smíchu. U nás má ale humor své nezastupitelné místo," charakterizoval novinku Suchý.

V novém představení, které je podle něj bohatší a rozvernější než předchozí, se objeví písně, z nichž mnohé zazněly v prvním i ve druhém uvedení této hudební revue. V roli krále Jindřicha VIII. se objeví Felix Slováček ml., a kromě Jitky Molavcové a Jiřího Suchého tu hraje šest členek Big Bandu Semafor. V různých rolích bude zastoupena i pánská část orchestru.

Nejbližší reprízy inscenace se uskuteční 6. a 22. prosince.

http://www.semafor.cz/

Autor článku: ČTK: bor, jw