15.01.2018 10:51

Seminář Tanec školám v Ponci

19. - 20. leden 2018, PONEC – divadlo pro tanec

Tanec Praha zve choreografy, tanečníky a umělce z oblasti fyzického divadla, taneční pedagogy a hudebníky na již třetí seminář v rámci programu Tanec školám. Vítáni jsou i učitelé se zájmem o projekt pro svou třídu.

Seminář se bude zaměřovat především na roli hudby v rámci pohybové výuky na školách a téma emoční sebeobrana pro pedagogy.
V našich lekcích je hudba nedílnou součástí pohybu, proto se budeme věnovat vzájemné spolupráci lektora a hudebníka. Součástí semináře budou modelové ukázky výuky, jejich rozbor a diskuse. Inspirující bude nepochybně hudebně – pohybový workshop s lektorkou Lenkou Pospíšilovou z České Orffove Společnosti.
Současně se zaměříme na to, jak o sebe pečovat v práci s dětskou skupinou, a to formou praktického příkladu i rozboru teoretické stránky z oblasti psychologie a legislativy apod. Tematický blok bude vést Martina Viewegová, psycholožka, lektorka tance, absolventka výcviku v biosyntéze a tanečně pohybové terapie.
Přijďte načerpat inspirace a energii!

Program

Pátek 19.1

  • 9.00 – 10.00    Registrace a úvod k projektu
  • 10.00 – 12:00 Ukázka školní hodiny s hudebníkem (Barbora Látalová, Juan Carlos Vivas) - s důrazem na spolupráci lektora a hudebníka, pohybu a hudby;  rozbor, diskuse, potřeby lektora a potřeby hudebníka
  • 13.00  – 16.00 Lenka Pospíšilová: hudebně - pohybový workshop z orffovskými nástroji a využitím Orffovy hudby ( PaeDr. Lenka Pospíšilová - předsedkyně České Orffove Společnosti, pedagožka na ZŠ, kde zavedla třídy s rozšířenou HV, lektorka vzdělávacích seminářů pro pedagogy nejen v ČR, ale i v Evropě a ve světě, http://www.orff.cz/)
  • 16.00  – 17.00  Praktická část: krátké ukázky lekce vytvořené účastníky a jejich rozbor

Sobota 20.1.

  • 9.30 – 11.00      Ukázková hodina s hudebníkem a analýza (Michaela Suša a Tereza Koláčková)
  • 12.00 – 16:00    Martina Viewegová: Emoční sebeobrana pedagoga – jak o sebe pečovat v práci s dětským kolektivem, práva lektora, pravidla lekcí a spolupráce se školou

Cena semináře: 800 Kč
Informace a registrace: martina.filinova@tanecpraha.eu

Více o projektu Tanec školám: http://tanecdetem.cz/tanec-skolam
PONEC – divadlo pro tanec, Husitská 899/24A, Praha 3

Autor článku: Martina Filinová