15.01.2018 12:40

Šest brněnských divadel nabídne společné předplatné a plakáty

Šest nezávislých brněnských divadel nabídne divákům společné předplatné. Začnou více spolupracovat také při propagaci. Projekt nazvaný Jako jeden spojuje BuranTeatr, divadla Druhý pád, Feste, Kjógen, Líšeň a Ensemble Opera Diversa, oznámila dnes ČTK mluvčí projektu Dagmar Husárová.

Společné abonmá, jehož prodej začne dnes v poledne, opravňuje držitele k návštěvě jednoho představení z produkce každého souboru s výjimkou premiér a hostujících inscenací. Permanentka je platná na kalendářní rok 2018, je přenosná a stojí 600 korun.

„Pokud je někdo pravidelným návštěvníkem více ze skupiny divadel participujících na projektu Jako jeden, společné předplatné se mu vyplatí především po finanční stránce. Pokud s některými z nás divák doposud nemá zkušenost, může se pro něj abonmá stát motivací k novému zážitku," uvedl umělecký šéf BuranTeatru Juraj Augustín.

Na ideu společného předplatného navazuje také druhá část projektu, kterou je společný plakátový výlep. Od ledna 2018 budou divadelníci v Brně uveřejňovat společné plakáty poukazující na jeden až dva nejzajímavější body z programu každého divadla v daném měsíci.

„V blízké budoucnosti také plánujeme oslovit Magistrát města Brna a radnici Městské části Brno-střed s žádostí o udělení záštity nad projektem. Věříme, že město bude mít zájem podpořit tento nápad a tím i velkou část nezávislé divadelní scény v Brně, která má profesionální produkční i estetické zázemí a kvality," doplnila Husárová.

Předplatné Jako jeden si mohou zájemci zakoupit v prostorách zapojených divadel, v kavárně Black Box Cafe a na pobočce Student Agency v Domě pánů z Lipé. Více informací o projektu lze dohledat na webové stránce www.jakojeden.cz.

Autor článku: ČTK: tmd, kš