02.02.2017 13:15

Skupina Performalita hledá pro česko-polský projekt dva české performery

Ve dnech 11. až 19. 2. 2017 podnikne česká skupina Performalita tvůrčí uměleckou stáž u polského partnera Fundacja Performat. Do projektu hledáme ještě dva české performery.

Stáž vyvrcholí vlastní performancí nazvanou Granica/Hranice, jež bude divadelní koláží poukazující na důležitost a vnitřní nutnost dozvědět se, porozumět si. Skupina polských a českých umělců se potká, aby navázala interkulturní dialog ve snaze vzájemně se dozvědět, čím je ona ‘hranice’ a co se za ‘hranicí’ děje. Co Poláci vědí o Češích? Co Češi vědí o Polácích?

V rámci stáže mají umělci hrazené cestovní náklady, ubytování a stravu. Projekt bude mít jak polskou premiéru (19. 2.) tak českou (25. 3.). Podle výsledků bude pak projekt pokračovat dál. Vše, co se týká této performance, je otevřeným uměleckým procesem.

Zájemce prosíme, aby nás kontaktovali do 8. 2. 2017 na E performalita@gmail.com. K e-mailu přiložte stručný umělecký životopis a v textu e-mailu krátce vysvětlete, proč na stáž chcete jít, příp. čím byste mohli procesu přispět. Buďte upřímní, jde o uměleckou tvorbu, ne o marketing. Na každý mail obrate odpovíme (ať je odpověď jakákoliv).

Více o Performalitě a o projektu Granica/Hranice: https://www.facebook.com/performalita/.

Projekt podpořil Polský institut v Praze.

Autor článku: Převzato z: Culturenet.cz