24.12.2016 10:28

Slovácké divadlo příští rok nabídne klasiku i filmové adaptace

Do konce prosince si mohou lidé pořídit předplatné na příští rok do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Divákům nabídne českou i světovou klasiku, komedii i dvě inscenace známé z filmového plátna - Marvinův pokoj a Královu řeč. Obě budou mít premiéru hned v lednu příštího roku, řekl ČTK herec a mluvčí souboru Josef Kubáník.

Slovácké divadlo má letos rekordních 8230 předplatitelů. Bylo zapsáno do České knihy rekordů jako činoherní divadlo s nejvyšším počtem předplatitelů v zemi. Letos byla jeho hlediště ještě nabitější než v předchozích letech, oproti loňsku se návštěvnost zvedla téměř o 10.000 a překročila hranici 93.000 diváků. Divadlo navíc kvůli opravě sálu o některá představení přišlo.
"Nebýt zrušených rovněž rekordních 21 představení, dotkli bychom se 100.000, což by bylo nejvíc v celé historii divadla," uvedl Kubáník. Dodal, že hranici 90.000 návštěvníků se za 71 let dlouhou historii divadla pokořit jen několikrát. Letos herci i přes výpadek odehráli 321 představení, což je rovněž jedno z nejvyšších čísel vůbec. Loni to bylo 278 produkcí.

Na příští rok chystají atraktivní menu. Marvinův pokoj s herci zkouší ředitel divadla Michal Zetel, příběh koktavého krále, Královu řeč, zase jeho předchůdce v křesle principála Igor Stránský. Diváci se mohou těšit i na českou klasiku Měsíc nad řekou v režii Anny Petrželkové, světovou klasiku bude reprezentovat slavný Platonov v režii Břetislava Rychlíka. Pro milovníky komedií režisér Radovan Lipus připraví Falešné našeptávání.

Předplatné do Slováckého divadla je možné koupit do konce roku. Podle Kubáníka ale pracovníci marketingového oddělení vyhoví i lednovým opozdilcům. Počet předplatitelů letos už potřetí za sebou překonal hranici 8000. Letos je v tomto čísle i více než 300 nejmenších diváků, kteří si pořídili novinku v podobě pohádkového předplatného. Počet předplatitelů na příští rok bude znám v únoru.

http://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK:Jan Vondrášek, dr