23.01.2014 12:40

Slovosledi uvádí inscenaci Slovosledi ve vlastní šťávě

Občanské sdružení Storytelling se jako první v České republice cíleně věnuje této disciplíně. Klade si za cíl vytvářet a sledovat síť vypravěčů, pořádat workshopy a zasadit se o rozvoj storytellingu nejen v umění, ale také ve školství.

Inscenace Slovosledi ve vlastní šťávě je první výsostně autorskou prací titulního souboru. Jako materiál pro vyprávěné příběhy posloužily životní události samotných vypravěčů.

Po zkušenostech ze zahraniční stáže ve Skotském storytellingovém centru v Edinburghu se soubor rozhodl věnovat se kromě edukativního storytellingu také civilním, osobním příběhům vyprávěným hlavně pro zábavu a potěšení z vyprávění jako takového u kávy nebo sklenky vína. Vypravěči tak vybrali ty nejpříznačnější, nejveselejší a nejosobnější příhody ze svého života. Inscenace by také mohla sloužit jako svérázný způsob, jak stále ještě nové a mladé sdružení a jeho členy představovat veřejnosti.

O metodické vedení a dramaturgii inscenace se postarala lektorka Barbora Voráčová, s podporou Petra Pláteníka. Při zkoušení této inscenace postupovali vypravěči podle metodiky norské školy storytellingu. Prostřednictvím série cvičení si ujasňovali téma a směřování svého příběhu, cizelovali klíčové pasáže a cvičili se ve vystupování a prezentaci.

V základu Slovosleďů ve vlastní šťávě stojí u nás velmi bohatá tradice hospodské historky. Vypravěčky a vypravěči, Dominika Šindelková, Markéta Holá, Matěj Záhořík a Jiří Šmirk, si obrazně přisednou k vašemu stolu, ať už v restauračním zařízení či v kavárně nebo baru, a po krátkém oťukávání vám převypráví několik příběhů z vlastního života, které se určitě staly. A na které nejspíš jen tak nezapomenete.

Slovosledi: Slovosledi ve vlastní šťávě – 1. února, 19.30, Galeryje 9, Lidická 9, Brno

www.story-telling.cz

FB, Twitter – Storytelling CZ

Autor článku: Storytelling o.s.

Slovosledi uvádí inscenaci Slovosledi ve vlastní šťávě