18.05.2001 00:00

Studentský ZLOMVAZ poosmé

PRAHA 17. května (ČTK) - Už poosmé začal 17. května na pražské divadelní fakultě (DAMU) festival vysokých divadelních škol Zlomvaz. Tradičně se ho účastní studenti Janáčkovy akademie múzických umění z Brna a bratislavské Vysoké školy múzických umění. Přehlídka jejich inscenací skončí v nedělix předáním divácké ceny.

"V programu se objeví jedenadvacet představení. Kromě prostor DAMU včetně divadla Disk, jeho foyeru a studia Řetízek se uskuteční i na jevišti blízké Ypsilonky, v Divadle Na zábradlí a Studiu Damúza. Celkem očekáváme kolem dvou set studentů a pedagogů," řekla ČTK před zahájením Bára Lišková z pořádající katedry produkce DAMU. Jako v minulých ročnících jsou připravena setkání v klubu Meloun, kavárně Indigo a oblíbený turnaj ve fotbale.

Podle produkčního Petra Prokopa by Zlomvaz měl jako vždy být pracovním a inspiračním setkáním, umožňujícím účastníkům vidět co nejvíce z programu, osobně se poznat a navázat kontakty. I když jde o festival studentský, pedagogové do něj nemluví, s čímž souhlasí i děkanka DAMU Markéta Schartová.

Během čtyřdenní přehlídky budou studenti vydávat festivalový bulletin Obratel. Na představení mohou přijít i zájemci z řad veřejnosti, kteří za vstupenku zaplatí 30 korun.

Spolupořadateli festivalu, který se na pražské divadelní fakultě zrodil v roce 1994, jsou hlavní město Praha a Studio Ypsilon.

Autor článku: redakce